Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Rusza nabór wniosków do PONE. Kto pierwszy, ten otrzyma kasę

08.05.2018 00:00 sub

GODÓW Wnioski o udzielenie dotacji z budżetu gminy na dofinansowanie kosztów inwestycji związanej z realizacją Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla osób fizycznych w roku 2018 przyjmowane będą w urzędzie gminy w Godowie w dwóch terminach.

Od 21 maja, od godz. 7.00 wnioski mogą składać wszyscy ci, którzy decydują się na wymianę kotłów zasypowych na kotły klasy 5. z automatycznym załadunkiem paliwa. Dofinansowanie zostanie udzielone 25 inwestorom. Przyjętych zostanie 30 wniosków, z czego 25 stanowić będzie listę podstawową, 5 listę rezerwową (utworzoną na wypadek tego, gdyby z realizacji inwestycji wycofał się ktoś z listy podstawowej).

Kto pierwszy, ten lepszy

Wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia w urzędzie, zgodnie z datą i godziną złożenia. Wymianę kotłów zasypowych na kotły klasy 5. z automatycznym załadunkiem paliwa zadeklarowało aż 168 mieszkańców gminy, co oznacza murowane kolejki pod urzędem, zapewne jeszcze w dniu poprzedzającym 21 maj.

Mniej chętnych na gaz

Z kolei od 22 maja, od godz. 7.00 rozpocznie się nabór wniosków na wymianę kotłów zasypowych na kotły gazowe. Dofinansowanie zostanie udzielone 33 inwestorom. Przyjętych zostanie 38 wniosków, z czego 33 stanowić będzie listę podstawową, 5 listę rezerwową. W tym przypadku wnioski również będą rozpatrywane będą zgodnie z kolejnością wpływu. Dodajmy, że deklaracji na wymianę kotłów zasypowych na kotły gazowe wpłynęło 58, czyli znacznie mniej, niż w przypadku kotłów węglowych 5. klasy, ale i tak więcej, niż jest w stanie wesprzeć gmina. Tutaj również więc będzie liczyła się zasada, kto pierwszy, ten lepszy.

Podstawą podpisania umowy dotacyjnej w ramach udziału w PONE jest złożenie wniosku. Osoby, które złożyły deklaracje w 2017 r. będą miały pierwszeństwo podczas naboru wniosków, przed osobami, które deklaracji nie złożyły. (art)

  • Numer: 19 (912)
  • Data wydania: 08.05.18
Czytaj e-gazetę