Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 19 (912) Data wydania: 08.05.18
Czytaj e-gazetę

Rodzice pytają, dlaczego wieczorami nie ma pediatry

Rodzice małych dzieci są zaskoczeni i zaniepokojeni. W szpitalu w Rydułtowach działa oddział pediatryczny, a w Wodzisławiu nie. Ale kiedy rodzice wraz z dzieckiem zgłaszają się do szpitala w Rydułtowach do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, dowiadują się, że... nie ma pediatry i muszą jechać do Wodzisławia. Szpital zapewnia, że takie sytuacje są incydentalne. 

RYDUŁTOWY Już od jakiegoś czasu radne z Rydułtów sygnalizują problem związany z brakiem pediatry podczas Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w rydułtowskim szpitalu. Nie są to jednorazowe sygnały. Do radnych zgłaszali się rodzice małych dzieci, którzy prosili o interwencję, opisując problem zawsze w ten sam sposób.

Podróże z chorym dzieckiem

– Zarówno ja, jak i wielu rodziców z naszego miasta, jesteśmy zaniepokojeni sytuacją – mówiła na jednej z sesji radna Joanna Kubala. – Pilnie potrzebowałam pomocy lekarskiej dla mojego dziecka. Było to w weekend – wyjaśniła radna. Opowiedziała, że razem ze swoją pociechą pojechała do rydułtowskiego szpitala, do punktu Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Niestety, na miejscu okazało się, że... nie ma pediatry (a przypomnijmy, że to właśnie w Rydułtowach działa oddział pediatryczny). – Zostałam odprawiona z kwitkiem. W rejestracji powiedziano mi, że mam jechać do Wodzisławia, bo w Rydułtowach nie ma żadnego lekarza dziecięcego. Akurat za mną zebrały się jeszcze dwie inne pary rodziców z chorymi dziećmi i musieliśmy wszyscy jechać do Wodzisławia. Ta sytuacja budzi niepokój i dziwi, skoro to w Rydułtowach działa oddział pediatryczny – opisywała radna Kubala.

Do dyskusji włączyła się radna Mariola Bolisęga. – Potwierdzam to, co mówi radna Kubala. Sama miałam zgłoszenie od mieszkanki Rydułtów dotyczące braku pediatry – powiedziała.

Dyżur pełniony jest stale

O komentarz do sprawy poprosiliśmy rzecznika prasowego szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach. Zdaniem rzecznika nieobecność pediatry miała „charakter incydentalny”. – W ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach stale pełniony jest dyżur pediatryczny. Przypadki nieobecności pediatry spowodowane były jedynie niedyspozycją lekarzy i miały charakter incydentalny (1–2 razy w miesiącu). W takich sytuacjach dyżur pediatryczny zabezpieczany jest przez Nocną i Świąteczną Opiekę Zdrowotną w Wodzisławiu Śląskim, a w razie konieczności udzielenia natychmiastowej pomocy, najmłodsi pacjenci kierowani są na Pediatryczną Izbę Przyjęć Szpitala w Rydułtowach – wyjaśnia Sławomir Graboń. (mak)