Poniedziałek, 24 lutego 2020

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Samoobrona dla dziewczyn

30.01.2018 00:00 sub

RADLIN Klub Sportowy Górnik Radlin, Miejski Ośrodek Kultury oraz Fundacja Feminoteka zapraszają w czasie ferii na warsztaty WenDo. Ma to być nauka odpowiedniego reagowania i przeciwdziałania na przemocy skierowaną wobec kobiet. - Stawiamy nie tylko na rozwój fizyczny młodych ludzi, ale również na wychowanie i kształtowanie postaw. W sporcie ważna jest zdrowa rywalizacja, a nie przemoc i dyskryminacja, dlatego włączamy się w warsztaty dla dziewczyn – zachęcają do udziału w zajęciach osoby związane z KS Górnik Radlin.

Aby trenować WenDo nie potrzeba siły ani nadzwyczajnej sprawności. Podczas zajęć zostaną zaprezentowane najprostsze, ale zarazem najbardziej skuteczne techniki. Trenerzy pokażą najsłabsze miejsca w ciele napastnika i to jak je wykorzystać. Uczestniczki warsztatów nauczą się jak reagować na przemoc, zaczepki, ale również, w jaki sposób wzmocnić swoje poczucie wartości.

WenDo jest metodą, która łączy samoobronę fizyczną z samoobroną psychiczną. WenDo przywiązuje wielkie znaczenie do asertywności. Wyraża się to przekonaniem, że nikt nie ma prawa naruszać naszych granic (poczucia bezpieczeństwa, swobody i prawa do podejmowania własnych decyzji, czy po prostu czucia się dobrze w danej sytuacji). WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. (juk)

Warsztaty są skierowane dla dziewczyn w wieku od 14 do 18 lat. Odbędą się 6 i 7 lutego w radlińskim MOK-u. Zainteresowane, chęć uczestnictwa w zajęciach mogą zgłaszać drogą mailową na adres: mok@radlin.pl.

  • Numer: 5 (898)
  • Data wydania: 30.01.18
Czytaj e-gazetę