Niedziela, 22 września 2019

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Bawili się w rytmie bluesa

26.09.2017 00:00 sub

8 września niepełnosprawni bawili się w Olzie na koncercie „Blues dla niepełnosprawnych”

OLZA, POWIAT Podobnie jak w poprzednich latach koncert odbył się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Olza”. Imprezę otworzył starosta Ireneusz Serwotka. Organizatorem koncertu był Powiat Wodzisławski.

Gwiazdą XII edycji imprezy był Kajetan Drozd, który zagrał dla podopiecznych 29 ośrodków dla osób niepełnosprawnych nie tylko z powiatu wodzisławskiego, ale i całego województwa. Dodatkową atrakcją był pokaz tańca liniowego w wykonaniu Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

– Dla osób niepełnosprawnych impreza jest nie tylko świetną okazją do integracji, ale przede wszystkim, poprzez umożliwienie dostępu do powszechnych form zabawy i rozrywki, daje im możliwość prowadzenia normalnego życia. Koncert jest dla tych osób szansą na aktywne partycypowanie w życiu kulturalnym regionu i pozwala na bezpośredni kontakt z wybitnymi artystami z czołówki polskiej sceny bluesa – podkreślają organizatorzy koncertu, którzy już teraz zapraszają na kolejną, przyszłoroczną edycję tego wydarzenia. (red.)

  • Numer: 39 (880)
  • Data wydania: 26.09.17
Czytaj e-gazetę