środa, 23 września 2020

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Duży Kaliber: Bez kasku na skuterze i pod wpływem

26.09.2017 00:00 sub

Pijany motorowerzysta został zatrzymany dzięki błyskawicznej reakcji mieszkańca.

ROGÓW 21 września, tuż po godzinie 14.00, do dyżurnego policji zadzwonił obywatel, który przekazał, że z lasu w miejscowości Rogów wyjeżdża skuter, którego kierujący nie posiada założonego kasku ochronnego. Poza tym zgłaszający miał podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia pojechali we wskazane miejsce i zatrzymali do kontroli motorower marki peugeot poruszający się ul. Czyżowicką w Rogowie. Od 31-letniego kierowcy wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie na alkomacie wykazało ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna podczas kontroli nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet 3 lata więzienia.

Policjantów cieszy fakt coraz częstszych reakcji obywateli na pijanych kierowców, dzięki czemu mundurowi mogą wyeliminować z jazdy kolejnego amatora jazdy za podwójnym gazie i przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa. (mak)

  • Numer: 39 (880)
  • Data wydania: 26.09.17
Czytaj e-gazetę