Sobota, 24 sierpnia 2019

imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

RSS

Wreszcie wygrali!

05.09.2017 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA – III liga

Po pięciu porażkach z rzędu Unia Turza wygrała wreszcie mecz. W sobotę 2 września podopieczni Józefa Dankowskiego pokonali na wyjeździe 3:1 Falubaz Zieloną Górę.

Mecz rozpoczął się dla Unitów kiepsko, bo już w 9. minucie miejscowi wyszli na prowadzenie po golu Artura Małeckiego. Ten wykorzystał nieszczęśliwą interwencję Marcina Zarychty i w sytuacji jeden na jeden nie miał problemów z pokonaniem Marcina Musioła.

Unia, choć miała swoje dobre sytuacje bramkowe jeszcze w pierwszej połowie, to wyrównała dopiero w 66. minucie, po golu Dariusza Pawlusińskiego, który dopadł do piłki podanej przez Sławomira Musiolika, odbitej jeszcze przez jednego z zawodników Falubazu. Gol dodał skrzydeł piłkarzom Dankowskiego. W 79. minucie Musiolik - uznany przez oficjalną stronę internetową turskiego klubu za najlepsze zawodnika meczu - zanotował drugą swoją asystę, tym razem dogrywając prostopadle do Dawida Hanzela, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza Falubazu. 9 minut później wynik meczu ustalił Hanzel, który po podaniu Jonatana Domina ograł obrońcę gości i lewą nogą trafił do bramki.

Unia przełamała fatalną passę i od razu opuściła ostatnie miejsce III lidze. Oby tym samym rozpoczęła marsz w górę ligowej tabeli, bo jej sytuacja nadal nie jest zbyt ciekawa. (art)

Falubaz Zielona Góra 1:3 Unia Turza

Bramki: Małecki (9.) - Pawlusiński (66.), Hanzel (79.), (88.)

Unia: Musioł, Szymiczek, Staniczek, Zarychta, Glenc, Gładkowski (62. Domin), Kuczok, Dariusz Pawlusiński, Okraszewski (62. Krzyżok, 83. Powała), Musiolik, Hanzel. Trener Józef Dankowski.

  • Numer: 36 (877)
  • Data wydania: 05.09.17
Czytaj e-gazetę