Wtorek, 7 lipca 2020

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Bombowe dziołchy, Rutkowski Team i przegląd rolniczej techniki

05.09.2017 00:00 sub

POŁOMIA W niedzielę 3 września w Połomi odbyły się dożynki gminy Mszana. Korowód dożynkowy według organizatorów był w tym roku rekordowo długi. Liczył ponad 60 pojazdów. Choć pogoda nie sprzyjała – z nieba niemal bez ustanku siąpił deszcz – na trasie korowodu nie zabrakło widzów, którzy podziwiali tradycyjne bryczki, ale też spore ilości naprawdę nowoczesnego rolniczego sprzętu, a także platformy przygotowane przez organizacje społeczne i mieszkańców gminy.

Na dożynki przyjechał wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, który do Połomi wstąpił, wracając z jubileuszowych uroczystości podpisania Porozumień Jastrzębskich. Starostami dożynek byli Renata i Edward Salomonowie, gospodarujący na ponad 30 hektarach. To oni przekazali dożynkowy chleb wójtowi gminy Mirosławowi Szymankowi, prosząc go by sprawiedliwie dzielił chleb, tak by dla nikogo go nie zabrakło. Koronę dożynkową nieśli Maria i Józef Salomonowie, którzy gospodarują na 70 hektarach. Przekazali ją przewodniczącemu rady gminy Andrzejowi Kaperczakowi.

Po oficjalnych uroczystościach scenę dożynek opanowały zespoły artystyczne. Wieczorem zaś odbyła się gala disco-polo. Mimo niepogody mieszkańcy Połomi dopisali i bawili się niemal do północy. (art)

  • Numer: 36 (877)
  • Data wydania: 05.09.17
Czytaj e-gazetę