Niedziela, 18 sierpnia 2019

imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

RSS

Pójdą do Uśmiechniętej Pani

05.09.2017 00:00 sub

Tysiące wiernych kolejny raz nawiedzą pszowską bazylikę. Już niedługo odbędą się tam uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Uśmiechniętej.

PSZÓW Świętowanie rozpocznie się już w sobotę 9 września o godz. 15.00 nabożeństwem drogi krzyżowej na dróżkach kalwaryjskich. O godz. 17.30 w bazylice odprawione zostaną nieszpory maryjne. Po wieczornej mszy świętej ok. godz. 19.00 na balkonie wewnętrznym pszowskiej bazyliki odbędzie się koncert Pieśni Maryjnych z udziałem trębaczy. W niedzielę o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej, Marka Szkudło, który również wygłosi homilię. Nieszpory maryjne z udziałem arcybiskupa Wiktora Skworca odbędą się o godz. 15.30. - Każdego roku w Pszowie modli się tysiące osób. W tym roku może być nas jeszcze więcej. Zapraszamy wszystkich na urodziny Matki Bożej - zaprasza ks. Andrzej Pyrsz, proboszcz parafii.

Cudowny obraz w Pszowie jest kopią wizerunku Matki Boskiej Jasnogórskiej, która po poważnym uszkodzeniu została przemalowana. Zalicza się go do najpiękniejszych wizerunków Maryi w Polsce. Ma to związek z delikatnym uśmiechem pszowskiej Madonny. A sławne szramy na jej policzku są na tym obrazie przykryte przez Fryderyka Siedleckiego tylko cienką warstwą farby. Obraz od początku cieszył się popularnością wśród wiernych, zwłaszcza po serii uzdrowień. A przed obrazem 16 czerwca 1968 r. modlił się nawet ks. kardynał Karol Wojtyła. (juk)

  • Numer: 36 (877)
  • Data wydania: 05.09.17
Czytaj e-gazetę