Niedziela, 18 sierpnia 2019

imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

RSS

Pamiętali o kombatantach

05.09.2017 00:00 sub

Oddano hołd tym, którzy z poświęceniem walczyli o wolność

WODZISŁAW ŚL. Pełne mądrości i świadomej refleksji zdania padły 1 września w sali Urzędu Stanu Cywilnego. Tu bowiem po raz kolejny, w ramach miejskich obchodów Dnia Kombatanta, zgromadzono się, by uczcić tych, co walkę o wolność przypłacili ogromnym poświęceniem, cierpieniem i życiem.

– To dzień szczególnie ważny, ponieważ możemy uhonorować tych, którzy z wielkim oddaniem, na wielu frontach, walczyli o naszą suwerenność.

A była to długa droga do wolności - mówił Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śl. - Dziękuję Wam za determinację i ogromne poświęcenie - dodał prezydent.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele i podopieczni Koła Miejskiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oraz ich najbliżsi. Była to szczególna okazja do pełnych emocji wspomnień. Patriotycznych uniesień dostarczył zgromadzonym w USC gościom występ artystycznej grupy seniorów Nie dejmy sie.

Pod pamiątkowymi tablicami znajdującymi się na Placu Wojciecha Korfantego, w hołdzie mieszkańcom miasta walczącym o niepodległość, złożono kwiaty.

Wydarzenie zorganizowało Wodzisławskie Centrum Kultury. (red.)

  • Numer: 36 (877)
  • Data wydania: 05.09.17
Czytaj e-gazetę