Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 25 (866) Data wydania: 20.06.17
Czytaj e-gazetę

Dziewczyna z Radlina wśród najpiękniejszych Polek

Długie nogi, piękny uśmiech i fantastyczne spojrzenie – Karolina Kobrzyńska wkracza do świata modelingu. Nam opowiedziała o rejsie luksusowym statkiem, zmaganiach w konkursie piękności i wrażeniach po jego wielkim finale.

RADLIN Karolina Kobrzyńska ma 21 lat. Obecnie studiuje dietetykę na krakowskim Uniwersytecie Jagiellońskim. Droga do kariery na miarę jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich top modelek Mai Salamon (również radlinianki) stoi przed nią otworem. Radlinianka właśnie wróciła z konkursu piękności Queen of Poland, w którym znalazła się w ścisłym finale. - Nie ma kobiet brzydkich. Właśnie to do siebie ma płeć piękna - wszystkie jesteśmy jedyne, oryginalne i niepowtarzalnie piękne. Dlatego dostanie się do finałowej piętnastki konkursu Queen of Poland, było dla mnie ogromnym wyróżnieniem i cieszę się, że mogłam reprezentować nasz region - mówi podekscytowana radlinianka.

Z Radlina na Morze Śródziemne

Karolina wspomina, że jej przygoda z modelingiem rozpoczęła się od jednej z agencji modelek. Lucyna Grabowska, właścicielka Grabowska Models zaproponowała jej wzięcie udziału w konkursie piękności. - Przeszłam casting wstępny w Bielsku-Białej. Potem udało mi się zakwalifikować do półfinałowej trzydziestki w Warszawie - mówi. Dodaje, że wybór ścisłej finałowej piętnastki odbył się po dziewięciodniowym zgrupowaniu w jednym z warszawskich hoteli. Tam wraz z innymi dziewczynami ciężko pracowała nad choreografiami, odbyła pierwsze przymiarki kreacji oraz przeszła odpowiedni kurs savoir-vivre.

Rejs luksusowym statkiem

Finał Queen of Poland odbył się na statku wycieczkowym podczas tygodniowego rejsu po Morzu Śródziemnym. Rejs rozpoczął się 6 maja. Karolina opowiada nam, że była to jej pierwsza podróż tak ogromnym i pięknym statkiem. - Podczas rejsu czułam się jak na pokładzie Titanica! Statek był bardzo elegancki i dostarczał wielu atrakcji. Jestem zafascynowana tamtejszą kuchnią oraz obowiązującą celebracją jedzenia na pokładzie. Nigdy nie zapomnę śniadań na dachu statku, podczas wschodzącego słońca - opowiada z przejęciem. Dodaje, że finalistki miały możliwość zwiedzenia m.in. Wenecji. - Miałam również okazję posmakować słynnej włoskiej kawy w miasteczku Triest. Duże wrażenie zrobił na mnie Akropol w Atenach. Jedną z największych atrakcji było plażowanie na greckiej wyspie Korfu. Ostatnim miejscem, do którego dopłynęliśmy, był Split. Tam kosztowaliśmy chorwackich przysmaków i zwiedzaliśmy urocze miasteczko - wspomina Karolina.

Finał już niebawem w telewizji

Gala finałowa została zorganizowana w ostatnim dniu podróży na scenie teatralnej na pokładzie statku. Występ uczestniczek został podzielony na cztery prezentacje – stroje sportowe, suknie ślubne, bielizna oraz suknie wieczorowe. W przerwach między prezentacjami kreacji odbyły się pokazy taneczno-wokalne w wykonaniu gwiazd teatru Costa Luminosa. Finalistki oceniało jury, w skład którego wchodziły osobistości świata mody czy mediów. - Zachęcam serdecznie wszystkich do oglądania naszej tygodniowej przygody w pigułce. Myślę, że dla wielu osób zaskakująca będzie metamorfoza szalonych i niewinnych dziewczynek w dojrzałe i pełne wdzięku kobiety na wielkiej gali finałowej - mówi Karolina.

Relacja z gali zostanie wyemitowana już 24 czerwca o godz. 14.40 na kanale telewizyjnym Polsat.

(juk)


Łącznie o tytuł Queen of Poland rywalizowało ponad tysiąc kandydatek. Korona przypadła Paulinie Czartowskiej. Karolina Kobrzyńska przyznaje, że choć nie udało jej się zdobyć podium, to największą nagrodą było dla niej przychylność i gorąca owacja publiczności. – Byłam poruszona i niesamowicie wdzięczna za ich wsparcie – dodaje.