Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Majówka efektowna i rodzinna

09.05.2017 00:00 red.

WODZISŁAW ŚL., RYDUŁTOWY. Wodzisławskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja tradycyjnie miały bardzo uroczystą oprawę. Po mszy świętej w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Powstańców Śląskich.

Tam odbyły się główne uroczystości z udziałem Jednostki Strzeleckiej 2023. Prezydent Mieczysław Kieca mówił o znaczeniu patriotyzmu, podkreślał, że jest nim przede wszystkim umiejętność dialogu, budowania i wspólnych działań dla dobra ojczyzny. Tego dnia odbył się też 7. Piknik Historyczno-Militarny.

Z kolei w Rodzinnym Parku Rozrywki w Wodzisławiu można było oglądać zwierzęta – zarówno domowe, jak i egzotyczne. Hodowcy prezentowali kaczki, kury, koguty, gołębie, króliki, pigmejskie jeże afrykańskie, polatuchy, papugi, kozy, a nawet pawie! Osoby zainteresowane zakupem danego zwierzątka miały okazję dowiedzieć się o nim czegoś więcej: czym się żywi, jak należy się przygotować do przyjęcia nowego domownika oraz jak poprawnie się nim opiekować.

2 maja na rynku w Rydułtowach zebrali się przedstawiciele władz, poczty sztandarowe, harcerze, uczniowie szkół i mieszkańcy. Odbyła się uroczystość związana nie tylko ze Świętem Flagi, ale również ze świętem św. Floriana, 96. rocznicą wybuchu III powstania śląskiego oraz rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

(mak), (AgaKa)

  • Numer: 19 (860)
  • Data wydania: 09.05.17
Czytaj e-gazetę