Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Młodzi mają wiele pomysłów. Wśród nich kino plenerowe

09.05.2017 00:00 red.

Stowarzyszenie Młody Radlin ma wiele sukcesów na swoim koncie. I pomysł na stworzenie młodzieżowej rady miasta.

RADLIN Najważniejszym celem stowarzyszenia jest aktywizacja ludzi młodych, do działań na rzecz dzieci, młodzieży, a przede wszystkim mieszkańców Radlina. Swoje działania realizuje poprzez współpracę z władzami samorządowymi, państwowymi czy sektorem gospodarczym. Prowadzi różne formy szkoleń i warsztatów i innych form edukacyjnych.

Kilka sukcesów na koncie

– W ciągu pięciu lat istnienia stowarzyszenia zorganizowaliśmy projekty na łączną kwotę 80 tys. zł. Jedną z akcji było posadzenie 95 lip na 95 rocznicę wybuchu I powstania śląskiego. Fajne jest to, że drzewa zostały posadzone w różnych częściach Radlina. Sprzątamy również park Reden. Akcja jest cykliczna, organizowana co roku przed 11 listopada

– wymienia Sonia Wojciechowska. Wspomina również o jednej z najwidoczniejszych akcji stowarzyszenia, jaką było pomalowanie biblioteki. Przypomnijmy, że w 2015 r. radlińska książnica dzięki niezwykłemu muralowi przeobraziła się w regał z książkami.

Plany są ambitne

Młody Radlin planuje zorganizować również grę uliczna z okazji 20-lecia miasta. Konkretna data jednak jeszcze nie została wybrana. Gra będzie polegać na przemieszczaniu się uczestników po różnych przystankach, które będą zlokalizowane na terenie Radlina. Uczestnicy będą odpowiadać na różne pytania i zagadki. Stowarzyszenie chciałoby również powołać młodzieżową radę miasta. – Myślę, że jest to dobry pomysł. A dzięki powołaniu rady moglibyśmy dużo zdziałać – tłumaczy Wojciechowska. Prezes stowarzyszenia Szymon Gołdyn dodaje, że radlińska rada tworzy się powoli, ale to świadome działanie. – Nie chcemy stworzyć czegoś tylko po to, żeby było, ale po to, żeby prężnie działało – argumentuje.

Młodzi radlinianie zamierzają również zorganizować na Redenie żywą lekcję historii. Chcą m.in. za pomocą inscenizacji teatralnej upamiętnić tragiczną przeszłość tego miejsca. – Myślimy, że mieszkańcom miasta spodoba się nasz pomysł. Wiemy też, że brakuje im kina. Ciekawą alternatywą byłoby kino na świeżym powietrzu – mówią tajemniczo przedstawiciele stowarzyszenia.

(juk)

  • Numer: 19 (860)
  • Data wydania: 09.05.17
Czytaj e-gazetę