Wtorek, 20 sierpnia 2019

imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

RSS

Duży Kaliber: Skromny bohater

01.11.2016 00:00 red.

W Urzędzie Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny, odbyło się spotkanie, podczas którego Komendant Miejski Policji w Rybniku insp. Teofil Marcinkowski, pogratulował mieszkańcowi miasta wzorowej postawy obywatelskiej.

Pan Andrzej, w minioną sobotę, ruszył bez zastanowienia w pościg za sprawcą rozboju, który na ulicy zaatakował 77-letnią kobietę i wyrwał jej torebkę. Mężczyzna nie tylko ujął 19-letniego napastnika, ale natychmiast zaalarmował mundurowych i przekazał sprawcę rozboju w ręce policjantów. Dzięki niemu, pokrzywdzona odzyskała swoje rzeczy.

Z tej okazji, Pan Andrzej odebrał w piątek od szefa rybnickich policjantów list gratulacyjny oraz upominki promujące kampanię śląskiej Policji „Nie reagujesz – akceptujesz”.

Szef rybnickich mundurowych podkreślił, że jego zachowanie nie tylko zasługuje na wyrazy uznania, ale jest doskonałym przykładem na to, że współpraca społeczności lokalnej z policją jest nieodzownym elementem w zwalczaniu przestępczości.

Gratulacje, odważnemu mieszkańcowi, złożył również burmistrz Czerwionki-Leszczyn Wiesław Janiszewski oraz komendant Komisariatu w Czerwionce-Leszczynach mł. insp. Roman Chlubek. Pan Andrzej, skwitował swój czyn jednym krótkim zdaniem: „Jeśli się kocha ludzi, to tak się po prostu robi”.

(acz)

  • Numer: 44 (833)
  • Data wydania: 01.11.16
Czytaj e-gazetę