Wtorek, 14 lipca 2020

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Duży Kaliber: na służbie

01.11.2016 00:00 red.

Region

Kursant na bani

24 października skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem zdrowego rozsądku wykazał się 19-letni kursant. Młody mieszkaniec Jankowic podczas nauki jazdy samochodem, został skontrolowany przez policjantów. Okazało się, że miał w organizmie 0,3 promila alkoholu.

Pijany kombajnista

24 października w Szonowicach po godz. 8.00 zatrzymano do kontroli 35-letniego operatora kombajnu rolniczego. Okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem mając 1,5 promila alkoholu we krwi. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

Czosnek to nie gaz

25 października kilka minut po godzinie 15.00 rybnicka straż pożarna odebrała zgłoszenie o ulatniającym się gazie w jednym z bloków przy ulicy Tetmajera w Leszczynach. Na miejsce od razu skierowano strażaków, powiadomiono również miejscową OSP Leszczyny. – Po dojeździe na miejsce strażacy sprawdzili korytarze w bloku wszystkimi możliwymi urządzeniami, jednak te nie potwierdziły obecności gazu – mówi młodszy brygadier Bogusław Łabędzki z KM PSP w Rybniku. Szybko okazało się, że jeden z mieszkańców pomylił zapach gazu z zapachem czosnku, który gniótł jeden z lokatorów. – Ulatniający się gaz to bardzo duże zagrożenie i także w tym wypadku potraktowaliśmy sprawę poważnie – mówi strażak.

  • Numer: 44 (833)
  • Data wydania: 01.11.16
Czytaj e-gazetę