Czwartek, 2 lipca 2020

imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

RSS

Drugiej sauny na basenie nie będzie

01.11.2016 00:00 red.

MSZANA Utrzymanie infrastruktury sportowej oraz infrastruktury ośrodków kultury na terenie gminy Mszana było głównym tematem ostatniego posiedzenia komisji infrastruktury i rozwoju gospodarczego.

Podczas posiedzenia o wydatkach na utrzymanie krytej pływalni i boisk sportowych w Mszanie, Połomi i Gogołowej mówił dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu Adam Antończyk. W trakcie dyskusji poruszona została kwestia budowy drugiej sauny na basenie. Radni pytali m.in. czy będzie w najbliższym czasie budowana druga sauna na basenie, bo takie informacje krążą wśród mieszkańców. Dyrektor zaprzeczył. – Nie ma na razie mowy o nowej saunie, gdyż brak środków na taką inwestycję. Faktem jest natomiast, że ta, która istnieje, cieszy się bardzo dużą popularnością – przyznaje Antończyk.

W marcu o budowę sauny parowej, a może nawet dwóch apelował radny Łukasz Mura. Jego zdaniem, gdyby połomski basen wyposażono w dodatkowe sauny, miałby on większe szanse konkurowania z innymi pływalniami. Podobnie uważał dyrektor GOS-u, który w wywiadzie dla naszego tygodnika przyznawał, że sucha sauna cieszy się dużym zainteresowaniem i druga, dla odmiany parowa byłby dobry rozwiązaniem i wzbogaceniem oferty basenu. Teraz definitywnie temat wydaje się zakończony, co jest efektem słabej sytuacji finansowej gminy.

(art)

  • Numer: 44 (833)
  • Data wydania: 01.11.16
Czytaj e-gazetę