Wtorek, 20 sierpnia 2019

imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

RSS

Krystian Dziuba laureatem Nagrody im. Moniuszki

01.11.2016 00:00 red.

RADLIN Krystian Dziuba, wieloletni prezes Okręgu Wodzisławskiego Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr został jednym z laureatów XXI Międzynarodowej Nagrody im. S. Moniuszki.

Statuetkę odebrał 8 października podczas galowego koncertu II Ogólnopolskiego Festiwalu Chóralnego Cantus im. J. Świdra w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Fundowana przez prezydenta Katowic nagroda jest ceniona w środowisku śpiewaczym. Laureaci otrzymują ją za długotrwałe podtrzymywanie i upowszechnianie tradycyjnych, patriotycznych i kulturowych wartości, na których oparta jest działalność czeskich i polskich związków śpiewaczo-muzycznych.

Krystian Dziuba związany jest z ruchem śpiewaczym od 1962 roku. Zaczynał w chórze Dzwon w Rybniku-Paruszowcu. W połowie lat osiemdziesiątych ub. wieku stał się aktywnym śpiewakiem i działaczem chóru męskiego Echo-Biertułtowy w Radlinie. W zarządzie tego zespołu od 1988 roku pełnił funkcje: sekretarza, bibliotekarza i wiceprezesa; od 1995 roku jest prezesem zarządu zespołu. Od 2005 roku kieruje także pracą Okręgu Wodzisławskiego.

(tora)

  • Numer: 44 (833)
  • Data wydania: 01.11.16
Czytaj e-gazetę