Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

Okazja, by za darmo się przebadać

20.09.2016 00:00 red.

Najpierw Rydułtowy, a kilka dni później Pszów organizują Dni Promocji Zdrowia. Warto skorzystać z darmowych konsultacji, badań i zabiegów.

RYDUŁTOWY, PSZÓW 24 września (sobota) Rydułtowy już po raz jedenasty staną się miejscem wielkiej akcji profilaktycznej. Wszyscy zainteresowani będą mogli tego dnia, w ramach odbywających się XI Dni Promocji Zdrowia, skorzystać z porad specjalistów oraz poddać się licznym badaniom. Swoją ofertę przedstawią również znajdujące się w naszym regionie salony kosmetyczne. Do dyspozycji mieszkańców pozostawać będą też masażyści. Konsultacje, badania i zabiegi będą wykonywane nieodpłatnie. Miejscem akcji staną się pomieszczenia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach. Z kolei 25 września odbędzie się Akcja Honorowego Oddawania Krwi zorganizowana przez Miejski Klub HDK PCK w Rydułtowach.

Od 29 do 30 września (czwartek i piątek) będą trwały XVII Dni Promocji Zdrowia w Pszowie. Odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie w godzinach od 9.00 do 16.00. W programie przewidziane są m.in. badania, konsultacje specjalistyczne, medycyna niekonwencjonalna, prelekcje dotyczące promocji zdrowia, wykłady profilaktyczne, szczepienia, stoiska zdrowej żywności.

(mak)


Mammobus przyjedzie ostatni raz

W dniach 26-30 września oraz 3 października na rydułtowskim rynku pojawi się mammobus.

Zaproszenie na bezpłatną mammografię skierowane jest do pań między 50. a 69. rokiem życia, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie poddały się tego typu badaniu. To ostatnia szansa skorzystania z tych badań w powiecie wodzisławskim w tym roku.

  • Numer: 38 (827)
  • Data wydania: 20.09.16
Czytaj e-gazetę