Piątek, 10 lipca 2020

imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

RSS

Miasto z sercem dla przedszkolaka

20.09.2016 00:00 red.

Około 325 tys. zł trafi do budżetu Radlina. A wszystko dla przedszkolaków. To dla nich będą dodatkowe zajęcia i więcej miejsc w placówkach.

RADLIN To przedszkolaki są bohaterami projektu edukacyjnego „Radlin – miasto z sercem dla przedszkolaka”, na który Radlin pozyskał środki zewnętrzne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekt zakłada zwiększenie liczby miejsc przedszkolnych w istniejących placówkach oraz prowadzenie dodatkowych zajęć, które wzbogacą aktualną ofertę edukacyjną.

Co ważne, projekt zakłada również wprowadzenie zajęć dla dzieci z różnego rodzaju deficytami rozwojowymi. Zajęcia mają za zadanie wyrównywać szanse edukacyjne pomiędzy dziećmi w trzech radlińskich przedszkolach i będą przeznaczone dla dzieci napotykających na problemy edukacyjne. Przewiduje się również wsparcie dla nauczycieli realizujących zadania z zakresu pedagogiki specjalnej.

To jedna z pierwszych dotacji, jakie Radlin otrzymał w ramach nowej perspektywy środków unijnych, w ramach tzw. Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. Dodatkowe zajęcia będą realizowane od września 2017 r. do czerwca 2018 r.

(mak)

  • Numer: 38 (827)
  • Data wydania: 20.09.16
Czytaj e-gazetę