Niedziela, 18 sierpnia 2019

imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

RSS

Wyremontują Graniczną od granicy do centrum gminy

06.09.2016 00:00 red.

LUBOMIA W powiecie wodzisławskim zapadła decyzja o wyremontowaniu dłuższego odcinka ulicy Granicznej, niż pierwotnie planowano. Stało się to możliwe dzięki oszczędnościom z tegorocznych przetargów.

W pierwszej wersji była mowa o wymianie nawierzchni na około 1200–metrowym odcinku Granicznej, począwszy od granicy z powiatem raciborskim. Teraz remont obejmie 2,5 km drogi, od granicy z Kornowacem do skrzyżowania z ulicą Korfantego w Lubomi. – Udało nam się po przetargach zaoszczędzić ok. 200 tys. złotych, dzięki czemu zwiększyliśmy zakres robót drogowych w gminie Lubomia. Ulica Graniczna to ważna trasa komunikacyjna, łącząca powiat wodzisławski z raciborskim, dlatego jej remont jest niezbędny – wyjaśnia Leszek Bizoń, członek Zarządu Powiatu odpowiedzialny za nadzór nad inwestycjami drogowymi. W sumie remont będzie kosztować 710 tys. zł, z czego połowę wyłoży gmina. Inwestycja będzie gotowa pod koniec października.

(tora)


Kolejne drogi gotowe

Zakończyły się remonty w Krostoszowicach, Skrzyszowie i Radlinie. W tych miejscowościach drogowcy położyli w sumie 1,35 km nowego asfaltu. Wszystkie trzy inwestycje kosztowały łącznie 955 tys. zł i zostały sfinansowane wspólnie przez powiat i samorządy gminne. Ulica Wodzisławska w Krostoszowicach została przebudowana na 500–metrowym odcinku aż do granicy miejscowości z Wodzisławiem Śl. W ramach inwestycji powstała też kanalizacja deszczowa. Ulica Szybowa w Skrzyszowie została zmodernizowana na ponad 600–metrowym odcinku od skrzyżowania z ul. 1 Maja. Z kolei na ulicy Hallera w Radlinie drogowcy położyli nowy asfalt na odcinku 250 m od sklepu „Biedronka” do ul. Moniuszki.

  • Numer: 36 (825)
  • Data wydania: 06.09.16
Czytaj e-gazetę