Sobota, 24 sierpnia 2019

imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

RSS

Przy studni powstanie promenada spacerowa

31.05.2016 00:00 red.

W poprzednim wydaniu rubryki Osiedla pisaliśmy o rozpoczęciu prac projektowych przebudowy układu drogowego na tyłach przychodni przy ul. 26 Marca, wraz ze zwiększeniem liczby miejsc parkingowych i nowym dojazdem dla karetek. Liderem przedsięwzięcia, w które zaangażowane są miasto i powiat, jest Spółdzielnia Mieszkaniowa ROW, która zobowiązała się przygotować dokumentację projektową.

Dokumentacja w toku

Ale plany spółdzielni idą dalej. Zamierza zbudować promenadę spacerową biegnącą na skos od wjazdu na osiedle z ul. 26 Marca do wjazdu od ul. Radlińskiej, między blokami 158, 166 i 168. – Dokumentacja projektowa już się tworzy – mówi Jan Grabowiecki, prezes SM ROW. Inwestycja obejmie również uporządkowanie całego terenu wokół promenady. Pojawią się nowe, estetyczne lampy, ławki czy stojaki na rowery. Zieleń zostanie uporządkowana, będą nowe nasadzenia. Jeden z najbardziej charakterystycznych punktów tego osiedla – nieczynna studnia – zostanie odtworzony w okolicy kamiennego murku znajdującego się w pobliżu przychodni.

Marzenia o fontannie

– Nie wiem, czy uda nam się tam dostać dobrą wodę do studni, ale nawet, jeśli nam się to nie uda, to tak czy inaczej chcemy z tego zrobić miejsca zrobić symbol osiedla. Mnie marzy się też zbudowanie tam małej fontanny dla dzieci. Przejście to jest tak mocno uczęszczane przez mieszkańców, że fontanna idealnie by tam pasowała. Nie wiadomo tylko, czy dostaniemy zgodę organu samorządowego – mówi prezes. Do wspomnianego murku dokręcone zostaną deski, aby mieszkańcy mogli wygodniej siedzieć. Być może pojawi się też piaskownica. Plan zakłada również budowę parkingu, do którego wjazd zlokalizowany byłby przy bloku nr 158.

Czekać w kolejce

– Zamierzamy wykonać tę inwestycję po zakończeniu przebudowy układu drogowego za przychodnią. Także na pewno nie stanie się to w tym roku. Jeżeli drogi zrobimy w tym roku, to promenadę w przyszłym. Jeśli nie uda się przebudować dróg w tym roku, promenada będzie musiała poczekać dłużej – mówi prezes.

Bliżej do śmietnika

Spółdzielnia nie poprzestanie na poprawie estetyki miejsca. Przy stacji transformatorowej utworzony zostanie punkt zbiórki odpadów komunalnych i segregowanych. Obecnie mieszkańcy dwóch najbliższych bloków zmuszeni są zanosić odpady do punktu w rejonie garaży. Tzw. śmietnik będzie zadaszony, zamykany na klucz.

(tora)

  • Numer: 22 (811)
  • Data wydania: 31.05.16
Czytaj e-gazetę