Czwartek, 22 sierpnia 2019

imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii

RSS

Pieniądze na dodatkowe patrole

31.05.2016 00:00 red.

Pszów przekazał dodatkowe środki na patrole policji. Tym razem 5 tys. zł.

PSZÓW Początkowo komisja bezpieczeństwa wnioskowała o przeznaczenie 10 tys. zł na dodatkowe patrole policji, bo tyle miasto przekazało rok temu. Policja zasugerowała jednak, że 5 tys. zł wystarczy. – Biorąc pod uwagę realia, czyli to, że kończy się już pierwsza połowa roku, a także uwzględniając potrzeby, policja stwierdziła, że 5 tys. w zupełności wystarczy – mówi wiceburmistrz Dawid Topol.

W budżecie miasta zabezpieczona jest też kwota 25 tys. zł dla policji. Początkowo miała być ona przeznaczona na modernizację systemu monitoringu i dozorowania komisariatu policji w Pszowie. Inwestycja miała spowodować, że więcej policjantów będzie w terenie. Obecnie jest bowiem tak, że również na drugiej i nocnej zmianie w komisariacie musi być obecny funkcjonariusz – żeby mieszkaniec mógł przyjść i zgłosić interwencję. Ze statystyk wynika natomiast, że rzadko kiedy wieczorem czy w nocy ktoś przychodzi osobiście. Głównie są telefony. – A kiedy dzwonimy pod numer 997, to i tak telefon odbierany jest w Wodzisławiu – podkreśla wiceburmistrz. Gdyby więc zmodernizowano system monitoringu komisariatu, ten samo policjant, który musi siedzieć za biurkiem, mógłby na przykład patrolować ulice czy uczestniczyć w interwencjach. – Byłoby więcej policjantów na mieście. Taki system sprawdził się w gminie Gorzyce – dodaje.

Realizacja planu została jednak wstrzymana decyzją policji, ale 25 tys. zł zostaje. Miasto będzie więc procedować, by środki te przeznaczyć docelowo na remont i termomodernizację pszowskiego komisariatu. – Jako wkład własny do projektu – puentuje wiceburmistrz.

(mak)

  • Numer: 22 (811)
  • Data wydania: 31.05.16
Czytaj e-gazetę