środa, 15 lipca 2020

imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

RSS

Dziurawa droga doczeka się remontu

31.05.2016 00:00 red.

Rozpoczyna się duża inwestycja drogowa na terenie powiatu wodzisławskiego. Przebudowany zostanie ponad półkilometrowy odcinek ulicy Karola Miarki w Pszowie.

PSZÓW Mimo niepowodzenia w tegorocznej edycji tzw. schetynówek wniosek o przebudowę ul. Karola Miarki nie trafił do kosza. Dzięki współpracy Pszowa i powiatu inwestycja ta będzie realizowana ze środków własnych. Jej wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Raciborza, które złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu za kwotę ok. 997,2 tys. zł. W ramach przedsięwzięcia drogowcy zmodernizują ponad pół kilometra drogi oraz przebudują ok. 621 metrów chodnika, zatokę autobusową oraz pół kilometra kanalizacji deszczowej. Roboty drogowe rozpoczną się niebawem od rejonu skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 933 (ul. ks. Pawła Skwary i Władysława Andresa) i sukcesywnie będą podążać w kierunku Syryni. Firma na realizację inwestycji ma czas do połowy września.

Pszów i powiat podzieliły się kosztami remontu po połowie. Zasada była taka, że miasto współfinansuje zadanie w wysokości 50 proc. kosztów, jednak nie więcej niż pół miliona złotych.

(mak)

  • Numer: 22 (811)
  • Data wydania: 31.05.16
Czytaj e-gazetę