Niedziela, 25 sierpnia 2019

imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji

RSS

Porachunki w Boże Ciało. Osiem osób chciało zabić rybniczanina

31.05.2016 00:00 red.

Policjanci z Rybnika zatrzymali ośmiu podejrzanych – w tym osoby z Pszowa, o usiłowanie zabójstwa 34-letniego rybniczanina. Napastnicy zaatakowali pokrzywdzonego siekierą, maczetą oraz nożami.

PSZÓW, RYBNIK Do zdarzenia doszło w czwartek, w Boże Ciało, około godz. 10.15. Rybniccy policjanci otrzymali informację, że do domu przy ulicy Łąkowej wtargnęło kilku zamaskowanych bandytów, którzy przy użyciu niebezpieczniejszych narzędzi zaatakowali mężczyznę. Skierowani na miejsce mundurowi zastali zakrwawionego 34-letniego rybniczanina, któremu udzieli pierwszej pomocy i wezwali pogotowie. Mężczyzna z licznymi ranami ciętymi, zagrażającymi jego życiu, został przetransportowany do szpitala.

Jak ustalili stróże prawa, sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia dwoma samochodami. W wyniku intensywnych działań policjanci ustalili numery rejestracyjne pojazdów. Na podstawie informacji przekazanej przez dyżurnego rybnickiej jednostki, policjanci z Wodzisławia Śląskiego zatrzymali w Rydułtowach czterech mężczyzn poruszających się poszukiwanym daewoo. Mundurowi zabezpieczyli również noże, którymi sprawcy mogli się posłużyć w czasie zdarzenia.

Dalsze czynności rybnickich śledczych doprowadziły do zatrzymania kolejnych dwóch osób w Rybniku. Policjanci podczas przeszukania znaleźli siekierę oraz maczetę, które mogły zostać użyte w zdarzeniu. Następnego dnia, na terenie Raciborza mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn. W sumie zatrzymano dziewięć osób, z których osiem - w tym jedna kobieta - zostało aresztowanych na 3 miesiące. Podejrzani są mieszkańcami Rybnika oraz Pszowa w wieku od 21 do 31 lat. Zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa. Za to przestępstwo grozi im kara nawet dożywotniego więzienia.

(acz)

  • Numer: 22 (811)
  • Data wydania: 31.05.16
Czytaj e-gazetę