Czwartek, 1 października 2020

imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana

RSS

Brązowe krążki szpadzistów na mistrzostwach kraju

16.02.2016 00:00 red

SZERMIERKA Dwa brązowe medale wywalczyli zawodnicy Towarzystwa Szermierzy Górnik Radlin podczas Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn, które odbyły się 6 i 7 lutego we Wrocławiu.

W turnieju indywidualnym brązowy medal wywalczył Daniel Marcol. Bardzo dobre 6. miejsce zajął kolejny radliński szpadzista Tomasz Smoleń. W turnieju szpadzistów rywalizowało 97 zawodników.

Drugi brązowy medal zdobyła drużyna radlińskich szpadzistów w składzie: Daniel Marcol, Tomasz Smoleń, Robert Szajthauer i Karol Mental. W meczu o wejście do ósemki najlepszych drużyn, radlinianie pokonali zespół Warszawianki 45:31. W ćwierćfinale los zetknął dwie drużyny Górnika. Lepszym okazał się pierwszy zespół, który zwyciężył 45:27. Po dramatycznym półfinałowym pojedynku pierwszy zespół radlińskich szpadzistów uległ późniejszym mistrzom Polski, drużynie Piasta Gliwice 43:45. W meczu o brązowy medal radlinianie zdecydowanie pokonali drużynę UKS Start Opole 45:29. Warto dodać , że druga drużyna Górnika Radlin w składzie: Sebastian Hauder, Kamil Cichaczewski, Bartłomiej Musiolik i Kamil Huwer zajęła 6. miejsce w stawce 18 sklasyfikowanych drużyn.

Trenerami radlińskich szpadzistów są Krzysztof Urbański i Andrzej Mnich.

(art)

  • Numer: 7 (796)
  • Data wydania: 16.02.16
Czytaj e-gazetę