Niedziela, 22 września 2019

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

W Lubomi rozdali za darmo tony jabłek

16.02.2016 00:00 red

Do Lubomi przyjechał tir pełen... jabłek. Darmowe owoce trafiły do mieszkańców. Rozeszły się w ciągu godziny.

LUBOMIA Za czym kolejka ta stoi? Za jabłkami! Owoce dla mieszkańców gminy nieodpłatnie przekazała fundacja „Akademia Mistrzów” z Tarnowskich Gór. Do gminy za darmo trafiły 23,3 tony owoców. Łącznie 1055 skrzynek.

9 lutego tir wypełniony po brzegi jabłkami podjechał na ul. Pogrzebieńską w Lubomi. Przygotowano tam specjalną, oddzieloną barierkami strefę. - Przy pomocy strażaków i pracowników służb komunalnych owoce zostały rozładowane - mówi zastępca wójta Lubomi, Bogdan Burek. Stamtąd jabłka były rozwożone traktorami do wszystkich sołectw. Trafiły m.in. do szkół, przedszkoli, osób korzystających ze wsparcia opieki społecznej. Otrzymali je także ci mieszkańcy gminy którzy uznali, że owoce są im potrzebne. Mogli ustawić się w kolejce i zabrać jabłka do domu. Jeden punkt wydawania owoców był przy tirze w Lubomi, drugi na parkingu przy kościele w Syryni, kolejne przy kościele w Bukowie i WDK w Grabówce. W Nieboczowach jabłka były rozwożone bezpośrednio po posesjach.

Jabłka rozeszły się w ciągu godziny. - Początkowo obawialiśmy się, że nie będzie tak dużego zainteresowania wśród mieszkańców i jabłka zostaną. Teraz widzimy, że było ich nawet za mało - podkreśla Bogdan Burek. Zastępca wójta dodaje, że w tej sytuacji warto ponowić akcję. Gmina zasygnalizowała fundacji z Tarnowskich Gór, że jest tym zainteresowana. - Jeżeli będzie taka możliwość, to chcielibyśmy powtórzyć akcję rozdawania owoców - zaznacza.

Jak się dowiedzieliśmy, towar, który nieodpłatnie przekazuje fundacja z Tarnowskich Gór, pochodzi z nadwyżki krajowej produkcji. Fundacja w różnych miejscowościach rozdaje obecnie jabłka, ale w ofercie mają być również warzywa, między innymi marchewka i kapusta.

(mak)

  • Numer: 7 (796)
  • Data wydania: 16.02.16
Czytaj e-gazetę