Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 50 (683) Data wydania: 10.12.13

Pacjenci docenili swoją położną

Joanna Moric opiekuje się drugim pokoleniem noworodków i jej praca właśnie została doceniona

LUBOMIA  Joanna Moric, położna środowiskowa z ośrodka zdrowia w Lubomi została uhonorowana na ostatniej sesji rady gminy za całokształt swojej dotychczasowej pracy. To pokłosie pisma jakie w październiku tego roku trafiło do wójta i radnych gminy. - Pani Asia jest z zawodu położną środowiskową, ale pełni też funkcję pielęgniarki. Opiekuje się wszystkimi bez względu na wiek pacjentami. Nigdy nie zdarzyło się żeby odmówiła pomocy pacjentom. Niesie swoją pomoc chorym o różnych porach dnia i nocy nie bacząc na to, czy to dzień powszedni czy święto. Za jej wielkie serce, za oddanie i poświęcenie na rzecz drugiego człowieka prosimy o uhonorowanie Pani Asi – czytamy w liście, podpisanym przez ponad 200 osób. Biegu sprawie nadała Maria Fibic, zastępca wójta Lubomi. - Przez wiele lat pracowałam z Joasią. To wspaniała położna, wspaniały człowiek – mówi Maria Fibic, która zanim została urzędnikiem przez 26 lat pracowała w Lubomi jako pielęgniarka środowiskowa.

Laptop od szefa

Na pismo zareagowali nie tylko urzędnicy, ale też szef pani Joanny dr Grzegorz Nowakowski, który ufundował dla niej laptopa. - Pracuję z panią Joanną już kilkanaście lat i rzeczywiście jej szczere zaangażowanie w troskę nad pacjentami jest naprawdę wyjątkowe, ona oddaje im swoje serce – mówił doktor Grzegorz Nowakowski, wręczając swojej podwładnej prezent. Wraz z podziękowaniami wójta, upominkiem i kwiatami trafił on do położnej podczas ostatniej sesji rady gminy. - Przyznam szczerze, że bardzo się tą całą sytuacją stresowałam, ale już po wszystkim muszę powiedzieć, że było bardzo miło – mówi Joanna Moric.

Pracuję wśród  życzliwych ludzi

Jak przyznaje, wniosek pacjentów był dla niej sporym zaskoczeniem. - Zupełnie się tego nie spodziewałam, ale oczywiście jest mi z tego powodu bardzo miło – podkreśla położna, która w swoim zawodzie pracuje od 1984 roku, a w ośrodku w Lubomi od 1986. - Miałam to szczęście, że trafiłam w swojej pracy do środowiska niesamowicie życzliwych ludzi, dla których naprawdę wspaniale się pracuje – mówi. Jak przyznaje przez tyle lat pracy zna niemal każdego mieszkańca Lubomi, zna rodzinne powiązania. - Bywało, że rocznie przez moje ręce przechodziła setka noworodków. Obecnie rodzi się mniej dzieci, około 50 rocznie. Można powiedzieć, że teraz opiekuję się już drugim pokoleniem, bo to często są dzieci tych ludzi, którymi opiekowałam się na początku mojej pracy zawodowej – opowiada Joanna Moric.

(art)