Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 50 (631) Data wydania: 11.12.12

Będzie poślizg z przebudową?

RYDUŁTOWY Coraz więcej wskazuje na to, że przebudowa skrzyżowań Raciborskiej z Czernicką, Bema i Barcioka zakończy się później niż 17 grudnia.

– Prawdopodobnie firma, która wykonuje inwestycję, wystąpi o przedłużenie terminu jej zakończenia w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. My jako miasto wniosek przyjmiemy i rozpatrzymy – informuje Mariusz Szewczyk, naczelnik wydziału infrastruktury w Urzędzie Miasta Rydułtowy i dodaje, że w tej sytuacji należy przyjąć, że umowny termin zakończenia prac, to jest 17 grudnia, może nie zostać zachowany. – To trudna inwestycja, jeśli chodzi o realizację robót, natomiast niezbędna, by zapewnić w tym miejscu płynność ruchu – dodaje.

Są już warstwy asfaltu

Obecnie trwa trzeci etap przebudowy. Realizowane są prace na prawoskręcie z ulicy Raciborskiej (od strony Raciborza) w ulicę Bema. Pomimo zawężenia ruch jest dwukierunkowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Na modernizowanym odcinku drogi robotnicy ułożyli już wiążące i ścieralne Warstwy asfaltowe. – Ten etap został przeprowadzony dużo sprawniej niż poprzedni. 11 grudnia planujemy dokonać częściowego odbioru tego, co do tej pory firma wykonała, oraz rozmawiać o dalszych pracach – wyjaśnia naczelnik Szewczyk.

Obsuwa na prawoskręcie

Na zrealizowanie poprzedniego etapu przebudowy, to jest prawoskrętu z ulicy Bema w Raciborską w kierunku Rybnika, wykonawca stracił mnóstwo czasu w związku w trudnymi warunkami gruntowymi oraz pogodowymi. – Droga musi spełniać stosowne wymagania. Grunt powinien mieć odpowiednią wytrzymałość, następnie każda warstwa podbudowy również. Firma musiała to osiągnąć, co nie było łatwe. Nie pomagały silne opady deszczu, które spowodowały nawodnienie materiału przewiezionego do wymiany gruntu i jego wzmocnienia – podkreśla naczelnik Szewczyk.

(mas)