środa, 21 sierpnia 2019

imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

RSS

Liga piątek przenosi się do hali

17.11.2009 00:00
W czwartek 12 listopada zakończyła się jesienna edycja wodzisławskiej Ligi Piłkarskich Piątek, rozgrywana na otwartym boisku.
W ostatniej kolejce odbyły się 4 spotkania. Brawex pokonał 3:1 BioEko (bramki Śliwa - 2, Obara – Nowicki), AHE skromnie 1:0 wygrało z Karlikiem II (gol Sitka), Dudek uległ 0:4 Karlikowi I (Turek – 2, Szlijan – 2). W ostatni meczu doszło do ostrej wymiany ciosów, z której ostatecznie zwycięsko wyszedł Viper, pokonując 5:4 Heja.  (Twardy -2, Czech, Gebel, Wawrzyczny – Tkocz – 2, Mazur, Manista).
 
Na pierwszym miejscu ligę przezimuje drużyna Brewexu, która w 6 meczach zdobyła 15 punktów. Za nią z gorszym stosunkiem bramkowym uplasowała się ekipa Karlika I, która rozegrała też o jeden mecz więcej. Z kolei na miejscu 3 znalazła się ekipa Olimpu, która w 5 meczach zdobyła 12 punktów. Póki co najwięcej goli strzelił przeciwnikom Adam Hodorowicz Olimpu, zdobywca 11 bramek.
 
– Cieszy nas spore zainteresowanie ligą. Mimo tego, że nieraz pogoda nam nie dopisywała, mecze zawsze odbywały się w pełnych składach. Warto zwrócić uwagę na zaangażowanie tych zawodników, którzy przecież grają zupełnie amatorsko, dla przyjemności – podkreśla Roman Zieliński, organizator ligi.
 
Mimo przerwy zimowej na boiskach otwartych, drużyny odpoczywać nie będą. Od 27 listopada w Szkole Podstawowej nr 8 w Wodzisławiu ruszają rozgrywki Halowej Ligi Piłkarskich Piątek. Do rozgrywek zgłosiło się aż 14 drużyn. – To nasz rekord. Jeszcze nigdy nie grało w naszych rozgrywkach tyle ekip – mówi Zieliński.
 
(art)
  • Numer: 46 (471)
  • Data wydania: 17.11.09