Wtorek, 20 sierpnia 2019

imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

RSS

Rekordowe tłumy w półmaratonie

17.11.2009 00:00
Przebiegnięcie 21 kilometrów i 97 metrów ulicami Wodzisławia zajęło najlepszym zawodnikom nieco ponad godzinę. Na starcie tych zawodów zameldowało się aż 201 biegaczy.
Takiej frekwencji na III Międzynarodowym Półmaratonie o Puchar Prezydenta Wodzisławia nie spodziewali się najwięksi optymiści. Do obydwu biegów – bo oprócz półmaratonu, rozgrywano również Bieg Dyrektora MOSiR-u– wystartowało ogółem aż 235 biegaczy. – Cieszy nas bardzo tak spora frekwencja. Przecież w zeszłym roku na starcie zawodów stanęło nieco ponad 80 zawodników – przypomina Bogdan Bojko, dyrektor MOSiR-u.
 
Zaskakujący wynik Mateusza
 
Znakomita większość bo aż 201 zawodników wybrało trudniejszą przeprawę w półmaratonie, którego trasa wiodła wodzisławskim uliczkami od Rynku na ulice Sądową i Wałową, następnie w stronę targu, przez miejski park w stronę ronda przy osiedlu 28 Marca i z powrotem na Rynek. Tak przygotowaną, niezbyt wymagającą, ale atrakcyjną trasę ukończyli wszyscy startujący. Wygrał z bardzo dobrym czasem 1 godz. 4 min. i 26 s. zawodnik z Kowla na Ukrainie Anton Potovsky. Spośród zawodników naszego powiatu zdecydowanie najlepszy był Mateusz Konsik z Syryni, młody reprezentant klubu TKKF Mors Jastrzębie. Na mecie zameldował się z jedenastym czasem zaledwie, tracąc do zwycięzcy 11 minut i 10 sekund. – To mój pierwszy półmaraton w życiu. Do tej pory biegałem raczej na krótszych dystansach więc ze swojego wyniku jestem bardzo zadowolony. To zasługa m.in. tego, że udało mi się „przyczepić” do dobrego zawodnika, dzięki któremu bardzo podciągnąłem czas – mówi Mateusz Konsik, który sukcesy odnosi również jako reprezentant Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu.
 
Najlepszy biegacz z Wodzisławia
 
Organizatorzy przyznali również nagrodę dla najlepszego wodzisławianina. Został nim Janusz Magiera, reprezentujący klub Forma Wodzisław. Na metę przybiegł na 24 miejscu (tracąc do zwycięzcy niespełna 17 min). W swojej kategorii wiekowej do lat 40 dało mu to miejsce 6.
 
Przed startem półmaratonu rozegrano krótszy Bieg Dyrektora MOSiR, na dystansie 4 km i 200 m. Wygrał Adrian Połeć z Rudy Śląskiej. Bardzo dobrze spisał się Szymon Jęczmionka z Rogowa. Reprezentant MKS SMS Victorii Racibórz zajął miejsce czwarte.
 
(art)
  • Numer: 46 (471)
  • Data wydania: 17.11.09