Piątek, 23 sierpnia 2019

imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży

RSS

Piękna Olza z pucharem i czekiem

17.11.2009 00:00
Podczas Forum Sołtysów w Katowicach sołtys Olzy Józef Kopystyński odebrał nagrodę za zajęcie II miejsca przez sołectwo Olza w konkursie „Piękna Wieś Województwa Śląskiego”. Impreza odbyła się 9 listopada.
To ogromne wyróżnienie dla Olzy, która w konkursie w tym roku dopiero co zadebiutowała. Debiut okazał się więc nadzwyczaj okazały. Nagrody laureatom wręczył wicemarszałek Województwa Śląskiego Adam Stach. – To ogromne dla nas wyróżnienie jest przede wszystkim zasługą mieszkańców Olzy – mówi Józef Kopystyński, sołtys Olzy. Mała nadgraniczna wieś została wyróżniona podwójnie. Tutejszy chór „Słowik nad Olzą” został bowiem zaproszony do uświetnienia uroczystej gali i był jednym z wykonawców programu artystycznego, który odbył się w Sali Sejmu Śląskiego. – To była wspaniała promocja Olzy i w ogóle całej naszej gminy. Sołectwo miało swoje stanowisko promocyjne, przy którym goście mogli się zaciągnąć interesujących informacji na temat tego sołectwa – mówi Wioletta Langrzyk z Urzędu Gminy w Gorzycach.
 
Oprócz okazałego pucharu i dyplomu sołectwo otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł. Być może kwota ta jako wkład własny zostanie przeznaczona na różnego rodzaju projekty kulturalne. To zresztą nie jedyne pieniądze jakie trafiły w ręce delegacji z Gorzyc i Olzy. Wójt gminy Piotr Oślizło odebrał czek w wysokości 3 tys. zł za wyróżnienie w konkursie „Przyjazna wieś”. Gorzycom wyróżnienie przypadło za basen „Nautica”.
 
(art)
  • Numer: 46 (471)
  • Data wydania: 17.11.09