Wtorek, 14 lipca 2020

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Walka o pieniądze rusza za dwa tygodnie

17.11.2009 00:00
Od 16 listopada trwa akcja informacyjna na temat możliwości pozyskiwania środków pomocowych z Lokalnej Grupy Działania „Morawskie Wrota”.
Akcja informacyjna potrwa dwa tygodnie, zaś od 1 do 30 grudnia prowadzony będzie nabór wniosków o przyznanie pomocy. Dotacje skierowane są głównie do trzech grup potencjalnych beneficjentów: do przedsiębiorców w kierunku tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw, do rolników na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej oraz dla instytucji samorządowych w ramach odnowy i rozwoju wsi. Kolejna, druga tura naboru wniosków ruszy w połowie grudnia i dotyczyć będzie tzw. małych projektów, skierowanych przede wszystkim do organizacji społecznych oraz osób fizycznych.
 
Chętnych na dofinansowanie nie zabraknie
 
– Spodziewamy się niemałego zainteresowania, dlatego rozłożyliśmy nabór na dwie tury – wyjaśnia Lucyna Gajda, kierownik biura Morawskich Wrót. Jak dodaje, akcja informacyjna jest konieczna ze względu na wymogi proceduralne. – Ale nawet teraz spora część zainteresowanych wie już, że na pewno złoży wniosek o przyznanie pomocy finansowej. Oczywiście nawet ci, którzy są zdecydowani na skorzystanie z pomocy mają mnóstwo pytań – mówi Gajda.
 
Przećwicz wypełnianie wniosków
 
Jeszcze przed rozpoczęciem naboru biuro Morawskich Wrót zorganizuje specjalne warsztaty dla potencjalnych beneficjentów pn. „Jak poprawnie wypełnić wniosek aby uzyskać dotację”. Są one skierowane przede wszystkim do rolników oraz przedsiębiorców.  – Na warsztatach będziemy krok po kroku wyjaśniać i pokazywać jak poprawnie wypełnić taki wniosek. Bardzo zależy nam na tym by rozdysponować jak najwięcej z puli przypadającej na nasze LGD – mówi Lucyna Gajda. Warsztaty odbędą się 26 listopada o godz. 14.00 w Wiejskim Domu Kultury w Olzie, przy ulicy Szkolnej 7 (naprzeciwko kościoła).
 
Nie każdy może zostać beneficjentem
 
Przypomnijmy, że beneficjentami LGD „Morawskie Wrota” mogą zostać rolnicy, przedsiębiorcy i organizacje społeczne, działające na terenie gmin Godów, Gorzyce i Krzyżanowice. Do roku 2015 LGD będzie miała do rozdysponowania wśród nich nawet 6 mln zł.
 
Artur Marcisz
  • Numer: 46 (471)
  • Data wydania: 17.11.09