Wtorek, 20 sierpnia 2019

imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

RSS

Wieści gminne

10.11.2009 00:00
Oddaj krew w Gołkowicach
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza organizuje w Godowie projekt  „Twoja Krew Moją Szansą Na Życie”, w ramach którego 12 listopada na placu przy Ośrodku Kultury w Gołkowicach przeprowadzona zostanie akcja poboru krwi. Można oddać krew od godz. 9.00 do 14.00.
 
Mapa gminy
W gminie Mszana zostanie zamontowana pokaźna tablica z  mapą gminy. Montażem zajmuje się firma z Bydgoszczy, gmina nie ponosi żadnych kosztów. Tablica stanie prawdopodobnie w centrum gminy – przy kościele w Połomi.
 
Poświęcą pomnik
W Święto Niepodległości 11 listopada w odremontowanym parku „Olszynka” w Bluszczowie odbędą się centralne obchody Dani Niepodległości w gminie Gorzyce. Początek uroczystości Podczas uroczystości, godz. 9.00
 
Świętują 15 urodziny
Zespół Folklorystyczny „Gospodynki” z Krostoszowic obchodzi 15 urodziny. Urodzinowe uroczystości odbędą się 14 listopada. Najpierw na godz. 14.00 panie udadzą się na mszę świętą, zaś po mszy świętować będą w lokalu „Arkadia”.
 
Zawsze razem
W marklowickim Gimnazjum trwa podsumowanie transgranicznego projektu „Marklowice – Stonava. Zawsze razem”. W miniony piątek uroczyste zakończenie z udziałem gości z Polski organizowali u siebie Czesi, a w tym tygodniu, również w piątek, podobna impreza odbędzie się w Marklowicach.
  • Numer: 45 (470)
  • Data wydania: 10.11.09