Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Srebrna sztafeta z Radlina

10.11.2009 00:00
Reprezentacja Sportowej Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie zajęła II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych.
Zawody odbyły się pod koniec października w Rudzie Śląskiej w ramach Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W imprezie tej uczestniczyły wszystkie najlepsze sztafety województwa śląskiego. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 z Radlina reprezentowała powiat wodzisławski na szczeblu szkół podstawowych.
 
Ekipa w składzie: Mateusz Pikulicki, Mateusz Kiljan, Kacper Mika, Wojciech Foltys, Jakub Kozioł, Dawid Weideman, Olaf Skaba, Jakub Ostrzołek rywalizowała w stawce 16 drużyn sztafetowych. Po zaciętej walce, drużyna zajęła bardzo dobre drugie miejsce, ulegając tylko rywalom z Cieszyna. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna z Czechowic-Dziedzic. - Sukces  chłopców z SP nr 2 jest tym cenniejszy, gdyż toczyli oni równorzędną walkę z zawodnikami uprawiającymi w większości lekką atletykę, a  drużyna składała się z zawodników klas sportowych siatkarskich, pływackich, a także uczniów klas integracyjnych – mówi Łukasz Mika, opiekun drużyny.
 
(art)
  • Numer: 45 (470)
  • Data wydania: 10.11.09