Niedziela, 25 sierpnia 2019

imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji

RSS

Pływacy z Radlina z medalami i rekordami

10.11.2009 00:00
Znakomite występy pływaków Górnika Radlin w Mistrzostwach Śląska Juniorów 13-letnich. Zawody odbyły się 5 i 6 listopada w Radlinie a ich organizatorami byli KS Górnik Radlin, Zespół Szkół Sportowych z Radlina oraz MOSiR Radlin.
W mistrzostwach wystąpiło około 100 zawodników z całego Śląska. Wśród nich 8 z Radlina – Jonasz Salamon, Robert Zerzoń, Szymon Andrejko, Wojciech Jabłoński (zawodnik niesłyszący), Manuela Frycz, Patrycja Brachman, Przemysław Bugla i Jacek Buchta.
 
Jonasz nokautuje rywali
 
Najlepiej spisał się Jonasz Salamon, który zdobył aż 4 medale, w tym 3 złote (200 m stylem grzbietowym, 100 m stylem motylkowym, 100 m grzbietowym) oraz 1 srebrny (50 m motylkowym). W swoich koronnych konkurencjach – stylem grzbietowym Jonasz dosłownie znokautował rywali – na 100 m drugiego zawodnika wyprzedził o ponad 8,5 sekundy, zaś na 200 m o prawie 16 sekund. W pływaniu to prawdziwa przepaść.
 
Rekordzista Wojtek
 
Warto podkreślić również dobry występ Wojciecha Jabłońskiego, który zdobył 3 srebrne medale – na 100 m stylem zmiennym, 100 m stylem klasycznym i 200 m stylem klasycznym. Jabłoński zajął również 5 miejsce na 50 m stylem motylkowym. Sukces niedawnego reprezentanta Polski na Olimpiadzie dla Niesłyszących jest o tyle cenniejszy, że w każdym swoim finałowym wyścigu bił rekord Polski osób niesłyszących do lat 14. Ogółem w ciągu dwóch dni pobił 4 takie rekordy.
 
Srebrna sztafeta
 
– Jestem bardzo zadowolona ze startów naszych zawodników. Nie tylko medalistów, ale również pozostałych   – mówi Danuta Gerlich, trener większości zawodników Górnika, startujących w Mistrzostwach (trenerem Wojciecha Jabłońskiego jest Jacek Kuliński). Zadowoleniu trenerów nie ma się co dziwić, tym bardziej, że również męska sztafeta spisała się dosłownie na medal. W finale wyścigu 4 x 100 m stylem dowolnym drużyna w składzie Salamon, Zerzoń, Andrejko i Jabłoński zajęła miejsce drugie. Niestety sukcesu tego nie udało się powtórzyć stylem zmiennym – bo sztafeta Górnika została zdyskwalifikowana.
 
(art)
  • Numer: 45 (470)
  • Data wydania: 10.11.09