Piątek, 3 lipca 2020

imieniny: Anatola, Jacka, Ottona

RSS

Antyalkoholowy konkurs z koncertem w tle

10.11.2009 00:00
Wiejski Ośrodek Kultury w Czyżowicach oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych organizują konkurs profilaktyczny „Jestem wolny, jestem mądry”
Zasady konkursu są proste. Każdy chętny musi jedynie przy pomocy kamery, telefonu komórkowego bądź aparatu cyfrowego nagrać 4-minutowy spot reklamowy o tematyce antyalkoholowej. Gotowy spot należy nagrać na płycie CD i do 4 grudnia przynieść do WDK w Czyżowicach. – Mimo że wiele się mówi o skutkach spożywania alkoholu, problem ten w dalszym ciągu pozostaje nierozwiązany. Dlatego trzeba ten temat wciąż poruszać, a już na pewno wśród młodzieży – mówi Maria Władarz, sekretarz gminy.
 
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 11 grudnia w WDK Czyżowice. O godz. 17.30 zaprezentowane zostaną najlepsze spoty reklamowe, a ich autorzy otrzymają nagrody ufundowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Organizatorzy przygotowali również niespodziankę w postaci jazzowego koncertu zespołu Głyk P.I.K. Trio – nowego projektu znanego polskiego wibrafonisty i perkusisty jazzowego Irka Głyka. Początek koncertu zaplanowano na godz. 19.00. Sam koncert będzie swoistym świadectwem, że nie warto sięgać po alkohol. W przerwach pomiędzy kolejnymi kawałkami muzycznymi lider zespołu będzie opowiadał o swojej walce z nałogiem alkoholowym.
 
(art)
  • Numer: 45 (470)
  • Data wydania: 10.11.09