Wtorek, 7 lipca 2020

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Trybuny dla kibiców Olzy gotowe

10.11.2009 00:00
Wokół boiska sportowego w Godowie powstały już trybuny. Z boku wkrótce oddany zostanie do użytku skate park.
Coraz bliżej końca inwestycji przy boisku Olzy Godów, związanych z budową ścieżki rowerowej. Przypomnijmy, że w ramach tego wartego prawie 2 mln zł projektu ma postać m.in. kompleks sportowo-rekreacyjny przy godowskim boisku, niedaleko Urzędu Gminy. Prace dobiegają końca, a niektóre elementy inwestycji są już gotowe.
 
Kibice usiądą na krzesełkach
 
Na realizacji projektu najszybciej skorzystają… kibice Olzy Godów. Z boku boiska wybudowano zupełnie nową trybunę, z której mecze na siedząco może oglądać ponad 160 widzów. Dookoła całego boiska pojawiły się również nowe ławeczki. Na ukończenie czeka bieżnia, która okala plac gry. Robotnicy muszą jeszcze rozłożyć na niej tartanową nawierzchnię. Przy okazji budowy bieżni pojawiło się najwięcej kontrowersji  trwać bo urzędnicy chcieli nieco skrócić i zwężyć boisko, ale dla klubowych działaczy ten pomysł był nie do przyjęcia. – Ostatecznie bieżnię udało się położyć bez konieczności skracania boiska – wyjaśnia Mariusz Adamczyk, wójt Godowa.
 
Latem skate park, zimą być może lodowisko
 
Oprócz trybun gotowy jest już skate park, który czeka tylko na oficjalne otwarcie. Wójt nie wyklucza, że w przyszłości w zimowej porze na terenie skate parku powstanie przenośne lodowisko. – Trybuny i elementy skate parku to lekkie konstrukcje, więc z ich demontażem nie będzie problemu. Ale na pewno lodowisko nie powstanie w tym roku. Być może pomyślimy o tym za rok – dodaje Mariusz Adamczyk.
 
Pełną parą idą także roboty przy budowie okazałej muszli koncertowej, wokół której powstanie widownia. Zgodnie z harmonogramem prac roboty mają do końca roku.
 
Artur Marcisz
  • Numer: 45 (470)
  • Data wydania: 10.11.09