Niedziela, 25 sierpnia 2019

imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji

RSS

Przeczytaj, a potem poszukaj pasów

10.11.2009 00:00
Policjanci umieścili na chodnikach napisy, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych.
„Tu nie wolno przechodzić. Przejście dla pieszych – popatrz w lewo” – taki napis można zobaczyć od kilku dni na chodniku przy ulicy Jana Pawła II w Wodzisławiu. Podobne pojawiły się także w kilku innych miejscach w Wodzisławiu, Pszowie i Rydułtowach. To działania w ramach akcji „Rok 2009 rokiem pieszego”, którą w naszym powiecie prowadzi wodzisławska policja, a pomaga jej Urząd Miasta w Wodzisławiu. Napisy mają pobudzić wyobraźnię pieszych i nakłonić do poszukania bezpiecznego przejścia.
 
– Na podstawie naszych obserwacji wskazaliśmy miejsca, w których ludzie najczęściej przechodzili przez drogę tam, gdzie nie ma pasów. W tych miejscach umieściliśmy napisy – mówi komisarz Mariusz Zieliński, zastępca naczelnika wodzisławskiej drogówki. 
 
Napisy pojawiły się na chodnikach przy ulicy 26 Marca, Matuszczyka, Radlińskiej, Górniczej, Pszowskiej oraz Traugutta i Bema. Akcja malowania napisów zostanie prawdopodobnie powtórzona na wiosnę. Z kolei w listopadzie policjanci wezmą udział w wywiadówkach z rodzicami. Tematem będzie oczywiście bezpieczeństwo pieszych, szczególnie tych z tornistrami.
 
(izis)
  • Numer: 45 (470)
  • Data wydania: 10.11.09