Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 43 (468) Data wydania: 27.10.09

Wolontariusze w akcji, czyli zbiórki przy cmentarzach

Podczas odwiedzin grobów naszych bliskich 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych spotkamy wolontariuszy. Kilkaset uczniów  szkół ponadgimnazjalnych będzie zbierać pieniądze na rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży.
Organizatorem akcji prowadzonej na terenie całego powiatu jest fundacja „Wspólnota Dobrej Woli”. – W tym roku spotkaliśmy się z bardzo dużym zainteresowaniem młodych ludzi. Ciągle się zgłaszają i chcą kwestować. To nas bardzo cieszy – mówi Wiesława Kiermaszek-Lamla, prezes fundacji. 
 
W ubiegłym roku dla chorych dzieci udało się zebrać prawie 56 tys. zł, rok wcześniej 44 tys., natomiast w 2006 r. 36 tys. zł. 
 
W Wodzisławiu 1 listopada organizowana jest także druga kwesta. Członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Jerusza-Dziedzictwo będą zbierać fundusze na pomnik upamiętniający wodzisławski kirkut (cmentarz żydowski). Kwesta będzie przeprowadzana także w Dzień Zaduszny 2 listopada.
 
(raj)