Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 51/52 (308/309) Data wydania: 20.12.05

Super babcia

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was - czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super. Również dla uczestników konkursu. Ale to na razie niespodzianka!
Adam Kwiatek PP 7 Rudułtowy
Babcia Urszulka jest chuda, ma białe włosy i długie nogi. Kiedyś pracowała w kwiaciarni i układała bukiety. Bardzo bym chciał, żeby przestała palić papierosy, bo są niedobre dla jej zdrowia. Babcia Ula jest bardzo fajna. Płaci mi za światło w banku i rozpala ogień w piecu. Ma taki krem przeciw starości i perfumuje się. Babcia gada za dużo ze swoim mężem i ze mną też.
 
Alek Herman PP Godów
Babcia Nela mieszka dalej ode mnie. Chyba w Gołkowicach. Jest wielka i ma czarno- brązowe włosy. Kocham ją, bo lubi dla mnie gotować. Najbardziej lubię takie małe ciasteczka i ciasta owocowe. Babcia Nela jest super, bo jak mam urodziny to zawsze przyniesie mi coś dobrego. Wiem, że lubi oglądać filmy, ale nie wiem jak się nazywają. Nauczyła mnie liczyć i poznawać literki.
 
Ania Kolbusz PP 7 Rudułtowy
Babcia Gienia mieszka na Orłowcu w Rydułtowach. Jest fajna, bo mnie nie bije. Bardzo mnie kocha. Często mnie przytula i daje buziaki. Ja też ją kocham, bo mówi dziadkowi żeby mi puścił bajkę. Jak jesteśmy same to ona rysuje mi kaczki, a ja je koloruję. Zabiera mnie na spacery, do sklepu. Kupuje mi chipsy i słodycze. Babcia dobrze gotuje. Najbardziej lubię jej chude kluski i zupę fasolową.
 
Ania Piwowarska PP 6 Rudułtowy
Babcia Teresa mieszka niedaleko Niedobczyc. Ma krótkie, blond włosy i niebieskie oczy. Jest miła i kochana. Pozwala mi chodzić na spacery z psem. On się nazywa Bary. Jak u niej jestem to bawimy się w berka, albo chowanego. Wieczorem czyta mi bajeczki jak u niej zostaję na noc. Babcia nauczyła mnie szyć. Umiem zaszywać już takie niewielkie dziury.
 
Beniamin Strączek PP Godów
Babcia Zosia mieszka pod nami, razem ze mną i moimi rodzicami. Nauczyła mnie śpiewać różne piosenki i mówić wierszyki. Babcia się mną zajmuje jak  rodzice wychodzą. Wtedy jest fajnie, bo ona mi na więcej pozwala. Babcia jest dla mnie bardzo dobra. Przygotowuje różne smakołyki, np. piecze udka z kurczaka.
 
Julia Wach PP Skrzyszów
Babcia Marysia mieszka w Łaziskach. Ma krótkie blond włosy i malutkie zmarszczki na twarzy. Babcia lubi mnie rozpieszczać. Kupuje dla mnie smakołyki w sklepie i pozwala mi na dużo rzeczy, nie tak jak rodzice. U babci są różne zwierzątka, np. króliki i kury. Pomagam jej opiekować się nimi. Razem chodzimy dawać im jedzenie i obserwujemy jak im się żyje.
 
Karolina Kubica PP Godów
Babcia Krysia mieszka w Godowie. Jest bardzo fajna, bo wszystko mi kupuje. Jak ją poproszę, żeby się ze mnę pobawiła, albo w coś zagrała to się nigdy nie wykręca. Zawsze na wszystko się zgadza. Nauczyła mnie czytać. Teraz ja też czytam jej bajeczki, a nie tylko ona mnie. Babcia piecze pyszne ciasta. Najbardziej lubię truskawkowe z galaretką.
 
Karolina Tomiczek PP 6 Rudułtowy
Babcia Janka mieszka w Niewiadomiu. Ma krótkie, żółte, kręcone włosy i wygląda nieźle. Babcia kupuje mi różne smakołyki, np. danonki, albo jabłka. Jak do niej przyjeżdżam to zabieramy psy Pipi I Dyzia i idziemy na spacer. Bawimy się razem i czytamy jak babcia ma wolną chwilę. U niej mogę oglądać, które filmy lubię. Babcia jest kucharką i pracuje w szkole. Często przywozi nam bigos.
 
Marek Antkiewicz PP Skrzyszów
Opowiem o tej babci, która ze mną mieszka. Tylko, że zapomniałem jak ma na imię. Ona ma krótkie, czarne włosy i jest wysoka. Kocham ją, bo mi daje pieniądze. Zbieram je sobie i potem mogę kupić chipsy. Babcia robi pyszne obiadki. Ja najbardziej lubię rosół z domowym makaronem. Babcia pomaga mi też ubierać się. Uczy mnie literek i pokazała jak układać puzzle.
 
Michał Sosna PP Skrzyszów
Babcia Janka mieszka w Łaziskach. Jest średniego wzrostu i ma kręcone, brązowe włosy. Zawsze kupuje mi różne słodycze. Opowiada mi różne historie i bajeczki. Jest fajna, bo mi robi frytki na obiad jak poproszę. Zawsze stroi się przed wyjściem do kościoła. Lubi oglądać w telewizji taki serial o miłości. Chyba M jak miłość.
 
Szymon Frączek PP 6 Rudułtowy
Moja babcia mieszka w Rydułtowach. Ma na imię Jadzia i fajnie wygląda. Jest niska. Ma brązowe, krótkie włosy i piwne oczy. Babcia kocha mnie bardzo i jest dla mnie miła. Prawie wszystko mi kupuje. Babcia lubi jak jestem blisko niej. Kiedyś pracowała w kuchni. Pewnie dlatego tak dobrze gotuje. Robi pyszny rosół. Często chodzę z babcią do niej na działkę.
 
Szymon Zientek PP 7 Rudułtowy
Moja babcia ma na imię Ilona. Mieszka w Gaszowicach. Często chodzi z dziadkiem na imprezy, do Trojaka na tańce. Babcia bawi się ze mną i poświęca mi dużo czasu. Bardzo lubi ze mną śpiewać. Ja jej gram wtedy na organach, albo flecie. Kocham ją bardzo za to, że mnie pociesza jak jestem smutny i daje całuski, żebym się nie martwił.
 
Błażej Konopek Pp Gołkowice
Moja babcia ma na imię Urszula. Mieszka w żółtym domu w Gołkowicach. Ma siwe włosy i czasem nakłada na nie wałki, żeby się kręciły. Moja babcia jest najlepsza, bo mnie kocha. Czyta mi bajki i przytula. Gotuje pyszne obiadki. Najbardziej lubię smażonkę. Jak zostaję u niej na noc to pozwala mi tak troszkę rozrabiać. Babcia Ula bardzo lubi róże i ja jej nieraz przynoszę te kwiatki.
 
Ewa Duda PP 2 Wodzisław
Moja babcia ma na imię Hania. Mieszka razem z nami. Jest na emeryturze, więc ma dużo czasu dla mnie. Jest bardzo kochana. Bawi się ze mną. Mamy taką zabawę, że babcia robi z lego taką wysoką wieżę, ja zabieram jeden klocek i jest trzask. Lubię pomagać babci piec ciasteczka. Nie gniewa się na mnie jak podjadam dodatki. Robi dla mnie bitą śmietanę. Babcia jest po prostu wspaniała!
 
Hania Kopiec PP 2 Wodzisław
Babcia Magda mieszka niedaleko nas. Jest średniego wzrostu i ma takie kolorowe włosy, czarno – białe z odrobiną rudego. Myślę, że jest ładna. No i na pewno jest dla mnie bardzo dobra. Na urodziny robi mi tort czekoladowy. Jak ma czas to rysuje ze mną i pomaga odrabiać zadania domowe w książce. Babcia lubi zajmować się kwiatami. Ma ich bardzo dużo w domu i na działce.
 
Jonasz Bednarek Pp Skrbeńsko
Moja babcia ma na imię Magda. Gotuje gofry i inne przedmioty. Najbardziej lubię rosół z makaronem i jarzynową. Babcia mieszka razem z nami. Lubi pracować w ogródku. Jak ma czas to gra ze mną w piłkę. Ona stoi na bramce, a ja strzelam gole. Robimy też inne rzeczy. Bawimy się w piaskownicy, albo jeździmy moimi samochodzikami. Fajnie, że babcia lubi to wszystko. I za to ją bardzo kocham.
 
Justyna Brzoza Pp Gołkowice
Babcia Aniela mieszka w Gołkowicach razem ze mną. Ma czarne włosy i lubi nosić fartuch w kwiatki. Babcia troszczy się nie tylko o mnie, ale i o moje psy. Zawsze zawozi mnie do przedszkola na rowerze. Często czyta mi bajki i śpiewa piosenki. Razem ze mną się modli. Nauczyła mnie, np. Aniele boży, stróżu mój. Jak jestem chora to babcia zawsze przy mnie czuwa i daje lekarstwa.
 
Kamil Soprych PP 16 Wodzisław
Moja babcia mieszka na wsi. Ma na imię Stefa. Jest taka troszkę gruba i bardzo fajna. Często ją odwiedzam. Ma tam u siebie psa i kury. Pomagam jej karmić te wszystkie zwierzęta. Jak u niej jestem to chodzimy na spacery. Zawsze ma dla mnie coś słodkiego. Mówi mi, że mnie kocha. Jest miła i wesoła. Zaprasza mnie do siebie na wakacje i pozwala na różne rzeczy, nie tak jak rodzice.
 
Karolina Niewiadomska PP 16 Wodzisław
Babcia Aniela mieszka w Wodzisławiu. Bardzo lubi chodzić po sklepach, ale to pewnie dlatego że jest kobietą, a kobiety lubią robić zakupy. Jest bardzo opiekuńcza. Robi mi herbatę i bułkę z serem. Zabiera mnie na spacery. Zaszyła mi nawet dziurę w rajstopach. Nauczyła mnie czytać i recytować wierszyk. Gotuje pyszną zupę pomidorową.
 
Krystian Firla Pp Skrbeńsko
Moja babcia ma na imię Kornela. Pracuje w moim przedszkolu, w kuchni. Robi najpyszniejszą grochówkę na świecie. Babcia jest tak trochę okrągła i ma brązowe, krótkie włosy. Jak byłem malutki to się mną opiekowała. Teraz też się o mnie troszczy. Rano budzi mnie do przedszkola i robi kakao. Nigdy się z nią nie nudzę. Jak ma czas to uczy mnie gotowania. Lubię jej pomagać przy pieczeniu ciast.
 
Marta Kłosek Pp Gołkowice
Babcia Nela mieszka z nami w Gołkowicach. Ma szpiczaste brązowe włosy i chyba niebieskie oczy. Pracuje w szpitalu. Jest tam położną. Pomaga małym dzieciom przyjść na świat. Babcia jest dla mnie bardzo dobra. Nauczyła mnie myć naczynia i czyścić nóż. Nauczyła mnie też czytać i pisać. Pozwala mi grać na pianinie, czyta mi bajeczki i zabiera na pole.
 
Mikołaj Marcinkowski PP  16 Wodzisław
Babcia Danusia mieszka okropnie daleko, ale dość często do niej jeździmy. Kocham ją bardzo, bo ma Pepka. To taki piesek. Babcia często jest uśmiechnięta i wesoła. Robi dla mnie pyszny kompot z truskawek. Pozwala nam z Pepkiem chodzić na spacery. Daje mi pieniążki, żebyśmy sobie razem z kuzynami kupowali lody, albo słodycze.
 
Monika Skorupa Pp Skrbeńsko
Babcia Magda mieszka na ulicy Zielonej, niedaleko mnie. Jest niska i ma czarne, proste włosy. Jest kochana, bo warzy mi kotlet i różne pyszności. Mogę u niej zostać na noc jak chcę. Bawimy się w chowanego, a przed snem czyta mi bajki. Babcia jest fajna, bo mi puszcza film „Zebra z klasą”. Jak idę do domu to mnie zawsze odprowadza.
 
Paweł Chromik PP 2 Wodzisław
Babcia Ania mieszka razem z nami. Wygląda dosyć ładnie. Ma białe, kręcone włosy i jest średniego wzrostu. Kocham ją, bo troszczy się o mnie. Nauczyła mnie literek i teraz łatwiej mi idzie w zerówce. Często czyta mi bajeczki i śpiewa. Babcia bardzo dobrze gotuje i piecze pyszne ciasta. Już nie mogę się doczekać świąt, bo znowu będzie wspaniały piernik. Babcia robi najlepszy na świecie.