Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (305) Data wydania: 29.11.05

Super babcia

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was - czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super. Również dla uczestników konkursu. Ale to na razie niespodzianka!
Ania Burcek PP Syrynia
Moja babcia ma na imię Róża. Mieszka razem z nami w Syryni. Ma siwe włosy i bardzo dużo lat. Jak mama jest w kościele to gramy z babcią w karty. Zawsze babcię ogrywam. Czasem babcia mi opowiada bajki i różne śmieszne historie. Dla mnie przynajmniej są śmieszne, bo dla taty i mamy nie. Babcia niestety choruje. Bardzo bym chciała, żeby szybko wyzdrowiała.
 
Dorota Migdoł PP 3 Wodzisław
Babcia Danusia ma żółte włosy. Są długie i często je związuje w kucyka. Ma ciemne brązowe oczy i jest raczej niska. Często chodzę z nią na spacery. Kocham ją, bo zawsze kupuje mi słodycze i gazety np. Kubusia Puchatka. To ona nauczyła mnie gry na pianinie. Lubię jak pisze ze mną litery, koloruje. Kiedyś byłam z babcią na wczasach za granicą, ale nie pamiętam dokładnie gdzie.
 
Emilka Pączko Przedszkole w Lubomi
Opowiem o tej babci co mieszka bardzo blisko, w Raciborzu. Ma na imię Basia. Jest średnia i ma krótkie, siwe włosy oraz niebieskie oczy. Jak przychodzi po mnie do przedszkola to daje mi słodycze. Przynosi też jedzonko dla moich zwierzątek, bo ja mam kotka i psa. Robi pyszne rzeczy np. na śniadanie kluski z miseczki, albo na obiad bałwanka z ziemniaczków i kurczaka.
 
Emilka Polok PP 14 Wodzisław
Moja babcia ma na imię Danusia i mieszka ze mną w Zawadzie. Ma czarne krótkie, kręcone włosy. Jest wysoka, nie ma zmarszczek i ma niebieskie oczy. Babcia Danusia jest bardzo kochana. Robi najlepsze naleśniki z marmoladą. Lubię grać z nią w chińczyka i bawić się w chowanego. Babcia bardzo lubi różowy kolor. Często chodzi ze mną na spacery.
 
Iza Rozmus PP 3 Wodzisław
Babcia Zosia mieszka razem ze mną. Jest niska ma brązowe, krótkie włosy. Często przynosi mi różne słodkości. Jak jestem u niej to kolorujemy różne kolorowanki, często czyta mi bajeczki. Pomaga mi też w religii, a jak mnie nie ma to karmi moje zwierzątka. Babcia dobrze gotuje. Na kolację często robi frytki i mięsko. Babcia Zosia lubi oglądać filmy, a najbardziej „M jak miłość”.
 
Jasiu Ferdyan PP 14 Wodzisław
Chciałbym opowiedzieć o babci Usi, która mieszka w Pszowie. Ma czerwone krótkie włoski, takie niekręcone. Gotuje pyszne obiadki. Kocham ją za to, że jest. Lubię się do niej przytulać. Jak u niej zostaję na noc to oglądamy razem telewizję. Często jak mam wierszyk do powiedzenia to za babcią się uczę. Moja babcia bardzo lubi sprzątać, ale ja nie. Zawsze jest wesoła i uśmiechnięta.
 
Karol Kalinowski PP 3 Wodzisław
Moja babcia Stasia mieszka bardzo daleko, bo aż w Portatycach. To jest pod Zamościem. Ma jasne włosy, zmarszczki, niebieskie oczy i chyba w ogóle nie ma zębów. Ja kocham ją za to, że ona mnie kocha. Kiedyś robiła mi pyszne obiadki. Najbardziej lubiłem barszczyk, ale teraz już go nie lubię. Babcia czyta mi bajki i kiedyś zostawała ze mną jak rodzice szli do pracy.
 
Krzysiu Grubecki PP 3 Wodzisław
Babcia Teresa mieszka w Wodzisławiu. Jest trochę niższa od mojego brata. Ma krótkie, kręcone, brązowe włosy. Niekiedy się maluje. Kocham ją za to, że ma dla mnie zawsze dużo czasu. Czyta mi książki, zabiera na spacery. Lubię grać z nią w grzybobranie. Chodzi się i zbiera grzybki nietrujące. Często układa ze mną puzzle. Babcia Teresa piecze pyszne ciasta. Ja najbardziej lubię takie z jabłkami.
 
Łukasz Urbisz PP w Syryni
Babcia Marysia mieszka w Zawadzie. Ma czerwone, ciemne włosy. Kocham ją za to, że mi piecze kołaczyki z marmoladą. Kupuje mi czekolady i colę. Babcia mnie rozpieszcza i tyle. Lubię się z nią bawić w berka. Ja ją wtedy gonię. Niedawno mieliśmy taką przygodę. Babcia chciała mi pokazać jak się jeździ autobusem, ale nam odjechał i musieliśmy iść na piechotę do Zawady.
 
Ola Matug PP w Syryni
Babcia Lidka mieszka w Rogowach. Jest niska i ma krótkie, proste włosy. Jak wstaje to niekiedy są kręcone, takie brązowe z białym. Jak jestem chora to babcia opiekuje się mną. Na urodziny piecze mi tort z nutellą. Jak chodzimy razem do sklepu to babcia zawsze mi coś kupuje. Często puszcza mi bajki. Babcia Lidka robi na takich dużych igłach bluzki. Dla mnie i dla mojej siostry też zrobiła.
 
Paweł Gieniec PP 3 Wodzisław
Ja opowiem o mojej babci z Wodzisławia. Mówimy na nią Kamyk. Babcia ma brązowe, kręcone włosy i jest trochę niska. Kocham ją, bo kupiła mi na urodziny takie coś, ale nie wiem co to jest. Często razem z nią kleję, albo rysuję samochody. Babcia jest dla mnie bardzo dobra. Wczoraj u niej byłem, ale nie zostałem na noc. Raz chcę zostać a raz nie i wczoraj właśnie nie chciałem.
 
Żaneta Balcar PP 14 Wodzisław
Babcia Gienia mieszka w Zawadzie. Ma czarne włosy, lubi się malować i nosi buty na wysokich obcasach. Babcia pracuje na poczcie. Gra tam na komputerze i rozmawia z ludźmi. Zawsze robi to, co ja chcę. Kupuje mi słodycze i szczotki do zębów. Bawi się ze mną i moją kuzynką. Babcia pozwala mi dłużej siedzieć przed telewizorem. Lubi jak jej pomagam przy myciu talerzy.