Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (305) Data wydania: 29.11.05

Przywieźli punkt

Ten punkt jest dla nas bardzo cenny. Muszę pochwalić zespół za dyscyplinę taktyczną i zaangażowanie - powiedział trener Odry Wodzisław po spotkaniu z Wisłą Płock. W meczu nie padła ani jedna bramka.
Wiedzieliśmy o mocnych stronach Wisły i cieszę się, że udało nam się nad nimi zapanować. Wiedzieliśmy, że nie wolno pozwolić na wyprowadzenie kontry i to też się udało. Ale nie tylko się broniliśmy, ale też atakowaliśmy. Na boisku dominowała taktyka - tak oceniał sobotnie spotkanie z Wisłą Płock, Waldemar Fornalik, trener Odry Wodzisław. Szkoleniowiec chwalił swoją drużynę za dyscyplinę taktyczną i zaangażowanie. Początek spotkania był pomyślny dla naszych piłkarzy. To Odra atakowała, stwarzała groźne sytuacje i nie pozwalała przeciwnikowi opuścić swojego pola. W 3 minucie spotkania wodzisławianie stworzyli groźną sytuację, ale zespołowi gospodarzy dopisało szczęście i bramka nie padła. Niewiele jednak brakowało. Wojciech Grzyb przechwycił piłkę od Mitara Pekovica i poprowadził prawą stroną boiska, dośrodkował do Jana Wosia, który minimalnie minął się z piłką. W kolejnych minutach spotkania Odra wciąż atakowała, ale bramki wciąż nie było, a Wisła, choć popełniała błędy w obronie, jakoś obronną ręką wychodziła z opresji. Ireneusz Jeleń - najgroźniejszy piłkarz Płocka, który już nieraz dał się we znaki Odrze, tym razem był dokładnie pilnowany przez wodzisławian i nie miał nawet szans dojść do piłki. Mecz nie był jednak porywającym widowiskiem, piłkarzom ciężko się grało na zamrożonej i śliskiej płycie boiska. Po półgodzinie dość nudnej gry kibice na stadionie Wisły Płock zaczęli gwizdać, niezadowoleni z postawy swoich piłkarzy. Z pewnością oczekiwali ożywienia gry po przerwie, nic takiego jednak nie nastąpiło. Zawodnicy nadal biegali głównie w środku pola, od czasu do czasu stwarzając podbramkową sytuację. W 66 minucie do piłki doszedł Jeleń. Mariusz Pawełek, choć z trudem, ale skutecznie obronił mocny strzał. Od tej chwili gra nieco się ożywiła, obie drużyny próbowały zmienić wynik spotkania, jednak bez skutku.
 
(izis)