Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (305) Data wydania: 29.11.05

Zabawa na całego

Dużym zainteresowaniem cieszyła się biesiada folklorystyczna, zorganizowana przez Wiejski Dom Kultury oraz zespół śpiewaczy „Syryniczki”. Goście, którzy licznie przybyli na to spotkanie wysłuchali wielu śląskich pieśni, gawęd i wiców.
Na scenie, przystrojonej regionalnymi eksponatami, wystąpiły zespoły z sąsiedniej gminy Gorzyce – „Turzanki”, „Rogowianki”, „Czyżowianki” i „Biesiada Olzańska”. Zaprezentowali się też gawędziarze Anna Zychma z Odry – wielokrotna laureatka konkursu w Rybniku oraz Anna Cuber z Syryni. Zagrał też  11-letni Paweł Musioł z Lubomi.
 
Organizowaliśmy już gminny przegląd zespołów regionalnych – mówi Irena Koczwara. W naszej gminie odbywał się też przegląd powiatowy. Postanowiliśmy rozpocząć organizowanie biesiad o charakterze folklorystycznym.
 
Poczęstunek dla gości przygotowały „Syryniczki”, którym występujące zespoły dziękowały za stworzenie miłej atmosfery podczas tego spotkania.
 
(jak)