Poniedziałek, 25 września 2017

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Tańsza opieka

28.06.2005 00:00
NZOZ Śląskie Centrum Medyczne z siedzibą w Gorzycach wygrało przetarg na świadczenie usług pielęgnacyjno-opiekuńczych w Raciborzu. Do tej pory zajmowało się tym PCK.
Do przetargu ogłoszonego przez Ośrodek Pomocy Społecznej stanęły dwie firmy - raciborskie PCK i prywatny zakład NZOZ Śląskie Centrum Medyczne. Drugi etap, czerwcowy, wyłonił zwycięzcę - okazała się nim firma z Gorzyc. Tylko cena miała wpływ na wybór oferenta. Zaproponowaliśmy 6,50 zł/godz. na usługi opiekuńcze i 7 zł na specjalistyczne - dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Działalność rozpoczynamy od 1 lipca. Umowę mamy podpisaną do końca tego roku. Będziemy obsługiwać gminę Racibórz - mówi Grażyna Malczyk, dyrektor zakładu i jego właścicielka. 

NZOZ Śląskie Centrum Medyczne prowadzi Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy i Długoterminową Pielęgniarską Opiekę Domową w Wodzisławiu Śl. (usługi są świadczone w promieniu 30 km od siedziby firmy) oraz Poradnię dla Kobiet w Gorzycach. Świadczy też usługi pielęgniarskie w ZPC Mieszko w Raciborzu. Firma zatrudnia 60 osób, m.in. z Raciborza. W związku z tym, że PCK przegrało przetarg, wyraziliśmy wolę przejęcia pracowników, którzy z tego powodu stracą pracę. Prowadzimy z nimi rozmowy kwalifikacyjne, ponieważ chcemy, żeby spełniały pewne standardy u nas obowiązujące. Kilka osób zdecydowało się na przejście do naszego zakładu - dodaje Grażyna Malczyk. Siedziba firmy w Raciborzu mieścić się będzie przy ul. Wojska Polskiego 13. Będzie czynna we wtorki, środy i czwartki w godz. 10.00-12.00 (nr tel. 417 24 78). Koordynatorem usług opiekuńczych będzie Helena Maślanka.

E.H.
  • Numer: 26 (283)
  • Data wydania: 28.06.05