Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Zachować dla pokoleń

19.11.2003 00:00
Do końca miesiąca, w filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej na os. XXX-lecia w Wodzisławiu, oglądać można wystawę fotografii uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie.
Prace wykonano w ramach zajęć kółka fotograficznego, działającego w szkole od trzech lat. Przedstawiają one zamki i pałace, które jak się okazało, stanowią nie tylko wartość historyczną, ale są także wdzięcznym obiektem fotografowania. Stojąc przed ruinami posiadłości widzimy mury, którym romantyzmu dodają porastające je rośliny. Nad miejscem unosi się aura tajemniczości, nieuchwytnej atmosfery, która kieruje nasze myśli ku zamierzchłej przeszłości. Mając świadomość, że przedstawiane na wystawie obiekty uległy zniszczeniu na skutek brutalnej działalności człowieka, jesteśmy pełni nadziei, że to co ocalało będzie zachowane dla przyszłych pokoleń - mówi Małgorzata Chodura, opiekunka grupy fotograficznej. Dodaje ona również, że głównym celem
powstania kółka fotograficznego był aspekt wychowawczy. Chodziło o zaszczepienie w młodzieży zainteresowania fotografią, co być może uchroniło ich przed złym wpływem środowiska. Z biegiem czasu uczniowie traktowali to zajęcie bardziej poważnie, o czym świadczy liczba organizowanych przez nich wystaw. Ta w Wodzisławiu jest już szóstą.

(raj)
  • Numer: 47 (199)
  • Data wydania: 19.11.03