Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Jesienny koncert

19.11.2003 00:00
Tradycją stają się koncerty, organizowane w Wiejskim Domu Kultury w Gorzycach z okazji Święta Niepodległości. Taki jesienny koncert muzyki klasycznej odbył się już po raz czwarty.
W zaprezentowanym repertuarze znalazły się m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldiego, Franciszka Schuberta i Niccolo Paganiniego. Wystąpili Urszula i Jacek Wachtarczykowie, Dawid Makosz i działający przy gorzyckim WDK zes-pół „Sextett” w składzie Ewelina Jacków (skrzypce), Małgorzata Blutko, Anna Czech (flety), Aleksandra Haraf (pianino) i Urszula Wachtarczyk (organy). Zaprezentował się również po raz pierwszy przed gorzycką publicznością zespół  instrumentalny „Pod nutką” ze szkoły muzycznej Anny i Grzegorza Urbańczyków z Rydułtów. Słuchaczom bardzo spodobało się połączenie elementów muzyki klasycznej z rozrywkową w wykonaniu młodych rydułtowskich muzyków.

Koncertowi towarzyszyła wystawa fotograficzna Piotra Rahuta z Mszany i Krzysztofa Barana z Pszowa. Zdjęcia również podkreślały jesienny nastrój pełen zadumy. Wiele fotografii autorzy wykonali techniką czarno-białą a ciekawe efekty uzyskali również przy użyciu metody kilkukrotnego naświetlania odbitek.

(jak)
  • Numer: 47 (199)
  • Data wydania: 19.11.03