Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

997

19.11.2003 00:00
Po łup z siekierą
Funkcjonariusze policji zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 21 lat, którzy w ostatni weekend zniszczyli siedem samochodów. Za każdym razem siekierą wybijali szyby. 15 listopada o godz. 18.00 na ul. 26 Marca w Wodzisławiu zaatakowali w ten sposób fiata uno. Godzinę później, na ul. Piastowskiej, zniszczyli poloneza, natomiast o godz. 22.00 kolejne uno. W tym ostatnim przypadku z samochodu zabrali radio o wartości 280 zł. Ponadto 16 listopada ok. godz. 2.00 wybili szybę w daewoo tico i zabrali radiomagnetofon o wartości 160 zł. Nie minęło kilka minut, gdy w podobny sposób na ul. Wyszyńskiego zniszczyli golfa oraz lublina. Mimo tego, że w tym momencie zatrzymali młodszego z wandali, jeszcze 16 listopada ok. godz. 3.40 jeden z przestępców zniszczył poloneza zaparkowanego na ul. Piastowskiej.

Do skupu po kasę
W nocy z 13 na 14 listopada, na nieczynnym szlaku kolejowym w Łaziskach Rybnickich, nieznani sprawcy skradli elementy torowiska oraz części mocujące. Łączne straty poniesione przez PKP w Gliwicach oszacowano na 27,4 tys. zł. Kradzieże tego typu są prawdziwą plagą. Za elementy trakcji kolejowej złodzieje otrzymują spore sumy w skupach złomu, a że przepisy o ewidencji materiałów skupowanych ciągle szwankują, sytuacje tego typu powtarzają się nagminnie.

Wyleczył z pieniędzy
14 listopada o godz. 9.00, na terenie Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc przy ul. Brackiej w Wodzisławiu, nieznany sprawca skradł saszetkę z dokumentami i zawartością 220 zł.

Odjechali
14 listopada o godz. 21.30, w Wodzisławiu na ul. Przemysława, nieznani sprawcy skradli szare cin-quecento o wartości 8 tys. zł. Dzień później, pomiędzy godz. 18.00 a 19.30, z ul. 26 Marca zniknął z kolei alfa romeo na niemieckich numerach rejestracyjnych o wartości 13 tys. zł.

Darmowe tankowanie?
15 listopada o godz. 14.00, w Rydułtowach na parkingu znajdującym się na os. Orłowiec, nieznani sprawcy skradli tablice rejestracyjne fiata 126 p. Jak mówi Ernestyn Bazgier z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu, złodzieje umieszczają tablice na kradzionych samochodach lub wykorzystują do bezpłatnego tankowania paliwa na stacjach benzynowych.

Wpadli na miejscu
15 listopada, na terenie Przedsiębiorstwa Energii Cieplnej przy ul. Rybnickiej, policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Wodzisławia (w tym jedną kobietę), którzy próbowali ukraść elementy metalowe o wartości 200 zł.

Zabrał kit
9 listopada ok. godz. 22.00, w Pszowie na ul. Traugutta, nieznany sprawca włamał się do magazynu chemicznego i skradł 6 puszek kitu szpachlowego oraz odlewy żeliwne. Łączne straty oszacowano na 132 zł.

Trzy na raz
15 listopada o godz. 4.15, w Wodzisławiu na ul. Gosława, nieznany sprawca wybił trzy szyby w oknach lokalu, znajdującego się przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Starty wyniosły 800 zł.

Wbiegła pod koła
 13 listopada o godz. 17.15, w Wodzisławiu przy ul. Aptecznej, 25-latek z Wodzisławia, jadąc audi potrącił 11-letnią mieszkankę Wodzisławia, która nagle wtargnęła na jezdnię. Dziewczynka ma stłuczone nogi i ręce. Po opatrzeniu ran w szpitalu zwolniono ją do domu.

Wyrwał i uciekł
12 listopada ok. godz. 20.00, w Wodzisławiu na ul. 26 Marca, w pobliżu sklepu „Supersam”, nieznany sprawca na tzw. wyrwę, skradł jednemu z mieszkańców plecak. Wewnątrz znajdował się telefon komórkowy oraz inne przedmioty osobiste. Straty oszacowano na 300 zł.

Po telewizor
Do śmiałego włamania doszło w Mszanie. 12 listopada o godz. 18.00 przy ul. Wodzisławskiej nieznany sprawca wszedł do domu jednorodzinnego. Do środka dostał się zrywając skobel zabezpieczający drzwi i zabrał telewizor o wartości 1,6 tys. zł.

Odpowie przed sądem
12 listopada Prokurator Rejonowy w Wodzisławiu zastosował dozór policyjny wobec 44-letniej mieszkanki Radlina, która 10 listopada ugodziła nożem mężczyznę. Do zdarzenia doszło na terenie Wodzisławia.

Wziął „górala”
13 listopada o godz. 19.00, w Skrbeńsku na ul. Zielonej, nieznany sprawca skradł rower górski o wartości 700 zł.

Wiedział co bierze
14 listopada w Radlinie na ul. Sienkiewicza, nieznany sprawca włamał się do mercedesa. Wybił szybę i z wnętrza zabrał radioodtwarzacz Keenwood o wartości ok. 3,6 tys. zł.

Załatwiają porachunki?
Jak wiadomo porachunki załatwia się w różny sposób. Jednym z nich jest celowe uszkodzenie karoserii pojazdu należącego do osoby, która „nadepnęła nam na odcisk”. 14 listopada ok. godz. 14.00 w Wodzisławiu przy ul. Wymarzonej, nieznana kobieta porysowała karoserię cinquecento, który należał do innej z kobiet. Dzień później do podobnego zdarzenia doszło na ul. 26 Marca w Wodzisławiu o godz. 20.00. W tym przypadku nieznany sprawca porysował lakier fiata punto. Straty, które poniosła mieszkanka Wodzisławia, oszacowano na 700 zł.

Po drinku
W nocy z 7 na 8 listopada raciborska policja, podczas kontroli drogowej, zatrzymała mieszkańca powiatu wodzisławskiego, kierowcę fiata 126 p. Badanie na alkomacie wykazało 0,35 promila w wydychanym powietrzu.
  • Numer: 47 (199)
  • Data wydania: 19.11.03