Czwartek, 28 stycznia 2021

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Grypa przeszkodziła

26.02.2003 00:00
Narciarstwo. Żaneta Fulek i Witold Kowol zwyciężyli w Istebnej w IV Mistrzostwach Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim.
We wtorek 18 lutego w Istebnej na stoku Złoty Groń Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim zorganizował IV Mistrzostwa Szkoły w narciarstwie. Zawody te początkowo, zresztą jak w latach poprzednich, miały przybrać rangę międzynarodowych, ale ze względu na grypę, panującą w Czechach nie dojechali do Istebnej zawodnicy Średniej Szkoły Ekonomicznej z Ostrawy i Średniej Szkoły Hotelarsko-Gastronomicznej z Kromieriża - mówi Marek Hermanek, wicedyrektor wodzisławskiego „Ekonomika”.

50 osób z Wodzisławia do Istebnej wyjechało już w poniedziałek. Wśród nich było 16 osób, które po raz pierwszy zapięły narty na nogi. To właśnie dla nich zamówiliśmy instruktora, pod którego opieką ci właśnie uczniowie mieli okazję nauczyć się jeździć na nartach - dodaje Marek Hermanek. Pierwszy raz miałam zapięte narty na nogach, ale dzięki pani instruktor poszło mi bardzo dobrze - mówi Katarzyna Halszka, jedna z nowicjuszek białego szaleństwa. Trochę bolało, ale teraz już co roku będę wyjeżdżać na narty w góry - wtóruje jej kuzynka Ania Halszka. Co innego mówi Witold Kowol, który wśród chłopców zajął 1 miejsce: Na nartach jeżdżę od dzieciństwa. Co roku wyjeżdżam kilka razy. Dla niego zwycięstwo nie jest pierwszym takim osiągnięciem: W poprzednich edycjach dwa razy zdobyłem pierwsze miejsce, raz byłem drugi - dodaje Witold, uczeń 4 klasy Liceum Ekonomicznego.

Wśród dziewcząt najszybciej na mecie zjawiła się Żaneta Fulek: Na deskach jeżdżę już od ośmiu lat. Co roku wyjeżdżam w góry. To już trzeci mój udział w tych zawodach. Poprzednio zajmowałam trzecie i piąte miejsce - mówi Żaneta, uczennica piątej klasy Technikum Handlowego.

Oprócz zawodów narciarskich zorganizowaliśmy dla naszych uczniów dyskotekę i ciepły posiłek na stoku. Czas przejazdu mierzony był elektronicznie. Zajął się tym Józef Waszut, który był organizatorem zawodów - mówi Marek Hermanek. W tym roku nie było rywalizacji nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości - mówi Czesława Tytko, wicedyrektor ZSE Wodzisław.

Wyniki:
Kategoria dziewcząt: 1. Żaneta Fulek, 2. Luiza Latuszewska, 3. Joanna Grzonka, 4. Izabela Krzyżok, 5. Magdalena Sienkiewicz, 6. Monika Wala.
Kategoria chłopców: 1. Witold Kowol, 2. Piotr Sosna, 3. Andrzej Małucha, 4. Łukasz Styrnol, 5. Łukasz Borczykowski, 6. Adam Kula.

Nagrody dla najlepszych wręczali Andrzej Kania - członek Zarządu Powiatu w Wodzisławiu Śląskim, Roman Owczarczyk - dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim oraz Benedykt Sanecznik - Przewodniczący Rady Rodziców. Nagrody w postaci pucharów, medali i sprzętu sportowego ufundowało Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, Fundacja Szkolna Ekonomik oraz Rada Rodziców.

Marcin Macha, zdj. Czesława Tytko
  • Numer: 9 (161)
  • Data wydania: 26.02.03