Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

Braterska myśl

26.02.2003 00:00
Dzień Myśli Braterskiej to ogólnoświatowe święto skautów, przypadające w rocznicę urodzin Roberta Baden-Powella, założyciela skautingu. Uroczystość z tej okazji zorganizowana przez Komendę Hufca Ziemi Wodzisławskiej odbyła się w tym roku w remizie OSP na Głożynach.
W przygotowanym programie artystycznym zaprezentowano myśli Roberta Baden-Powella oraz Andrzeja Małkowskiego - twórcy harcerstwa polskiego. Nastrój zadumy nad wartościami i cnotami harcerskimi podkreślały piosenki śpiewane przy dźwiękach gitary. Rolę tradycyjnego harcerskiego ogniska spełniały zapalone świece, wystroju pomieszczenia dopełniał sztandar hufca oraz portrety Baden-Powella i Małkowskiego. Na zakończenie uczestnicy spotkania złożyli hołd osobom, dzięki którym zostali harcerzami - ich pamięć uczcili różami wkładanymi do wazonu. Po uroczystości przygotowano poczęstunek, tradycyjną grochówkę.

W naszym hufcu od lat organizuje się Dzień Myśli Braterskiej - mówi komendantka Katarzyna Wojaczek. Jest to święto całego skautingu ustanowione w okresie przedwojennym. W tym dniu odbywają się zobowiązania instruktorskie, przyrzeczenia harcerskie i obietnice zuchowe. Z tej okazji wysyłamy życzenia do innych hufców i przyjaciół harcerstwa. W spotkaniu wzięli udział instruktorzy, harcerze i osoby sympatyzujące z harcerstwem, na nasze zaproszenie odpowiedział wiceprezydent Wodzisławia Jan Serwotka.

(jak)
  • Numer: 9 (161)
  • Data wydania: 26.02.03