środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wieści gminne

26.02.2003 00:00

MSZANA

  • Wersja usytuowania Drogi Głównej Południowej lansowana przez władze gminy, ma coraz mniejsze szanse powodzenia. Okazało się, że jeżeli przebiegać ona będzie starym śladem, czyli ul. Wodzisławską, konieczne będzie wyburzenie części budynków po jednej stronie drogi. Kolejne spot-kanie na temat tej inwestycji odbyło się w ubiegłym tygodniu w Mszanie. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich zainteresowanych stron. Oprócz gospodarzy, obecny był wiceprezydent Wodzisławia, wiceburmistrz Rydułtów, a także przedstawiciele Pszowa, Jastrzębia i Pawłowic. Ustalono, że wspólnie zostanie wybrany wariant, według którego usytuowanie trasy będzie najbardziej celowe. Chodzi również o to, by przeprowadzić inwentaryzację budynków, znajdujących się na terenie planowanej drogi. Jak twierdzi wójt Mszany, Jerzy Grzegoszczyk, może się okazać, że choć budynki na mapach nie widnieją, to w rzeczywistości stoją od lat. 
  • Wiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połomi 28 lutego organizuje wycieczkę do kina w Katowicach, gdzie będzie można zobaczyć film trójwymiarowy pt. „Spacer po Nowym Jorku”. Seans rozpoczyna się o godz. 18.00, cena biletu 26 zł.
  • 1 marca o godz. 17.00 w Wiejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Połomi odbędzie się spotkanie ostatkowe pod hasłem „Jak ostatki to ostatki”. Organizatorami imprezy są: WOKiR oraz Związek Emerytów i Rencistów z Połomi. Cena biletu - 20 zł, w cenę wliczono: pączki z niespodzianką i obiad śląski. Do tańca będzie przygrywał zespół „Transfer”.
  • 11 marca Koło Gospodyń Wiejskich z Połomi organizuje „Babskie spotkanie” z okazji Dnia Kobiet. Początek spotkania o godz. 16.00, cena biletu - 15 zł. Gości bawić będzie kabaret „Samosie” ze Świerklan.

MARKLOWICE

  • 8 marca o godz. 18.00 w miejscowej sali sportowej odbędzie się koncert arii operetkowych. W koncercie prowadzonym przez Danutę Węgrzyk udział wezmą m.in.: Aleksandra Stokłosa, Maciej Gallas, Antoni Brożek.
  • Na dzisiejszej sesji Rady Gminy (26.02) radni dyskutować będą nad przebiegiem prac związanych z budową miejscowego gimnazjum. Zgodnie z planem radni mają zatwierdzić sprawozdanie z działalności instytucji kultury za ubiegły rok.

LUBOMIA

  • Marian Janeta został nowym radnym RG. Wybory uzupełniające odbyły się w okręgu nr 2. Na wakujące miejsce radnego kandydowało 5 osób. Frekwencja w wyborach wyniosła niecałe 20%.

GORZYCE

  • 27 lutego o godz. 13.00 odbędzie się sesja RG. W planie m.in. przedstawienie nowo wybranych sołtysów oraz podjęcie uchwały w sprawie wyboru wiceprzewodniczącego RG.
  • Numer: 9 (161)
  • Data wydania: 26.02.03