Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Europejskie wymagania

12.02.2003 00:00
Gmina otrzyma środki SAPARDU - funduszu Unii Europejskiej na modernizację ulic Akacjowej i Jesionowej w Lubomi. Władze gminy się z wielką starannością przygotowują potrzebną dokumentację.
Złożony w zeszłym roku wniosek został wysoko oceniony i zakwalifikowany do realizacji. Władze Lubomi otrzymały promesę zapewniającą otrzymanie środków z SAPARD-u. Przewidywany koszt wyniesie 970 tys. zł, z czego 45,01 proc. pochodzić będzie z UE. Zostanie wybudowane ok. 3 km nowej nawierzchni drogowej oraz kanalizacja deszczowa przy ul. Jesionowej. Obecnie gmina przygotowuje się do przeprowadzenia przetargu na wykonanie tej inwestycji.

Wymagania stawiane przez SAPARD są bardzo wysokie - mówi wójt Czesław Burek. Nie możemy się pomylić w przygotowaniu dokumentacji, bo może to nas drogo kosztować. Wówczas nie otrzymalibyśmy dofinansowania. A dokumentacja wynosi kilkaset stron. Zawieziemy ją jeszcze do sprawdzenia w Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa, żeby mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Do końca kwietnia zostanie podpisana umowa z wykonawcą, w czerwcu mają się zakończyć roboty. Do 10 sierpnia musimy rozliczyć tę inwestycję, żeby otrzymać pieniądze z SAPARD-u.

(jak)
  • Numer: 7 (159)
  • Data wydania: 12.02.03